Get Adobe Flash player

Menu

PIELGRZYMKI

                                        Pielgrzymka do Włoch                          

 1 Dzień 24.06 – Wyjazd z Buska – Zdroju  o godzinie 5:00 rano. Przejazd na Kahlenberg- wzgórze pod Wiedniem z którego w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Msza Św. w kaplicy. Przejazd w okolice Tervisio. Obiadokolacja Nocleg.

2 Dzień 25.06 – Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie, przejazd do Wenecji, zwiedzanie miasta: Plac Św. Marka, Dzwonnica, Most Westchnień, Pałac Dożów, Bazylika Św. Marka. Przejazd na nocleg w okolicy Rimini. Obiadokolacja. Nocleg.

3 Dzień 26.06 – Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie, przejazd do Loreto – nawiedzenie Bazyliki – Święty Domek, Msza św. oraz zwiedzanie Cmentarza Polskiego, gdzie spoczywają polscy żołnierze polegli w czasie II wojny światowej w bitwie o Ankonę w 1944 r. Przejazd do Manoppello – miejsce przechowywania Cudownego Oblicza. Przejazd do San Giovanni Rotundo. Obiadokolacja. Nocleg.

4 Dzień 27.06 – Zwiedzanie San Giovanni Rotondo – miejsca życia Ojca Pio. Msza Św., następnie przejazd do Monte Sant’Angelo, jest to najsławniejsza na całej Ziemi krypta św. Michała Archanioła, w której objawił się on ludziom. Powrót na nocleg do San Giovanni Rotondo, obiadokolacja, nocleg.

5 Dzień 28.6 – Śniadanie. Wykwaterowanie, Po śniadaniu przejazd do stolicy włoskiego Mezzogiorno – Neapolu. Objazd panoramiczny miasta  a następnie zwiedzanie katedry z Kaplicą św. Januarego. Msza św. a następnie spacer wzdłuż słynnych neapolitańskich uliczek gdzie m.in  wystawiane są całorocznie szopki Bożonarodzeniowe, zwiedzanie nietypowej „starówki” oraz części monumentalnej miasta : Galerii Umberta I i Piazza Plebiscito. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

6 Dzień 29.06 – Po śniadaniu przejazd do portu w Sorrento lub Neapolu na przeprawę promową na wyspę Capri. W programie rejs wzdłuż najpiękniejszego fragmentu wyspy, zwiedzanie Ogrodów Augusta. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 Dzień 30.06 – Przejazd do Pompei. Zwiedzimy najbardziej znane ruiny tego starożytnego miasta, położonego u stóp Wezuwiusza , którego wybuch w 79 r. n.e. zniszczył miasto.  Następnie przejazd do Monte Cassino, spacer na cmentarz poległych żołnierzy  Dywizji Gen. Andersa i Msza św. Krótki spacer po klasztorze Benedyktynów, przejazd na nocleg w okolice Rzymu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

8 Dzień 01.07 – Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra szczególnej uwadze polecamy Pietę Michała Anioła – wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego oraz posąg św. Piotra. W programie także wizyta przy grobie św. Jana Pawła II, następnie Bazylika Św. Pawła. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

9 Dzień 02.07 –  Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami hiszpańskimi, Fontanna di Trevi- która uważana jest za jedną z najpiękniejszych i najbardziej imponujących włoskich budowli wodnych, Bazylika św. Jana (Msza św.).Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

10 Dzień 03.07 – Po śniadaniu przejazd do Lerici. Panoramiczny rejs do jednego z najpiękniejszych miasteczek przyklejonych na skale – Portovenere. Czas na plażowanie i kąpiele morskie. Następnie atrakcja wieczoru czyli kolacja w typowej toskańskiej fattorii. Przepięknie położone gospodarstwo agroturystyczne, w którym  spróbujemy typowych smaków regionu: serów, wędlin, pysznej oliwy, suszonych pomidorów oraz wina, z którego słynie dolina Montecarlo. Na zakończenie kolacji makaron z pysznymi grzybami porcini. Nocleg.

11 Dzień 04.07 – Śniadanie, wykwaterowanie, powrót do Buska – Zdroju w godzinach nocnych.

Termin 24.06-04.07.2019 r. – zapisy i dodatkowe informacje 

u ks. Arkadiusza pod nr. tel. 791- 939 – 919

Cena: 2770 zł os 

Cena zawiera:

  • autokary klasy LUX (WC, klimatyzacja, DVD, barek)
  • 10 noclegów, w tym: 1 w okolicy Trevisio, 1 nocleg w okolicy Rimini, 2 noclegi w okolicy
    San Giovanni Rotondo, 3 noclegi w Rzymie, 2 noclegi w okolicy Genui, 1 nocleg w okolicach Padwy w pokojach 2,  osobowych z pełnym węzłem sanitarnym
  • Wyżywienie HB (Śniadania kontynentalne wzmocnione i obiadokolacje)
  • Opieka pilota
  • Przewodnik w Rzymie, Wenecji
  • Słuchawki na czas zwiedzania w Rzymie
  • Ubezpieczenie NNW 2500 euro, KL 10 000 euro, bagażu 200 euro 

Uwaga!

Dodatkowo płatne bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: 100 euro os.

FUN-TOUR   90-727 Łódź, ul. Więckowskiego 29/2

                  tel./fax 42 633 90 08, tel. 42 630 03 20                                                                                                                                                                   

                                  www.fun-tour.com.pl                             fun-tour@fun-tour.com.pl

 

 

 

Pielgrzymka do Sanktuariów Europy Zachodniej