Get Adobe Flash player

Menu

PIELGRZYMKI

SYCYLIA

17-30.09.2017

Bez nazwy 1 kopia (640x463) Bez nazwy 2 kopia (542x343) Bez nazwy 3 kopia (384x255)

Dzień 1        17.09.2017 (niedziela)

2:30 – Msza Św. w kościele prafialnym, 3:00 – wyjazd z Buska Zdrój, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch, zakwaterowanie w hotelu na terenie Włoch, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2        18.09.2017 (poniedziałek)

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do ASYŻU – miasta św. Franciszka, nawiedzenie bazyliki z grobem Świętego, bazyliki św. Klary, Chiesa Nuova, gdzie znajduje się dom św. Franciszka i Oratorium, gdzie według tradycji urodził się Święty, kościoła św. Damiana, Msza Św., spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3        19.09.2017 (wtorek)

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do CASCII, nawiedzenie Sanktuarium Św. Rity –  patronki spraw trudnych i beznadziejnych, modlitwa przy grobie świętej, Msza Św., wyjazd w kierunku Neapolu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4        20.09.2017 (środa)

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do POMPEJÓW, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, Msza Św., zwiedzanie antycznego miasta zasypanego przez popiół podczas ogromnej erupcji Wezuwiusza w 79 r., wyjazd w kierunku Sycylii, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5        21.09.2017 (czwartek)

Po śniadaniu Msza Św., wykwaterowanie z hotelu, przeprawa promowa do na SYCYLIĘ, przejazd do TAORMINY, zwiedzanie, m.in.: Teatr Grecko-Rzymski, Brama Messyńska, Palazzo Corvaia, Katedra Św. Mikołaja, przejazd i zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień  6       22.09.2017 (piątek)

Po śniadaniu przejazd do KATANII, rodzinnego miasta św. Agaty – dziewicy i męczennicy, zwiedzanie katedry oraz kaplicy św. Agaty, następnie do SYRAKUZ , gdzie urodziła się i zmarła śmiercią męczeńską św. Łucja, patronka miasta i chorób oczu, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, Msza Św., zwiedzanie parku archeologicznego z Teatrem Greckim, Wyspa Ortygia z katedrą i słynną fontanną Aretuzy, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień  7       23.09.2017 (sobota)

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do PALERMO, spacer po Starym Mieście, m.in.: Pałac Normanów, Porta Nuova, Plac Wstydu, nawiedzenie Katedry Wniebowzięcia NMP i modlitwa przy srebrnym sarkofagu patronki miasta – Św. Rozalii, przejazd na MONTE PELLEGRINO – Msza Św. w Sanktuarium św. Rozalii, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8       24.09.2017 (niedziela)

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu wyjazd do MONREALE, największej bazyliki normandzkiej na Sycylii, przejazd do CEFALU z normańską katedrą z XII wieku z cenną mozaiką przedstawiającą Chrystusa Pantokratora, Msza Św., zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9       25.09.2017 (poniedziałek)

Po śniadaniu Msza Św., całodzienny wypoczynek nad morzem.

Dla chętnych całodzienny rejs na WYSPY LIPARYJSKIE*, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień  10     26.09.2017 (wtorek)

Po śniadaniu Msza Św., wykwaterowanie z hotelu, przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11     27.09.2017 (środa)

Po śniadaniu, wizyta w Sanktuarium św. Ojca Pio: Kościół Antyczny, gdzie Święty otrzymał stygmaty, Bazylika MB Łaskawej oraz nowe Sanktuarium, gdzie we wspaniałej kaplicy ozdobionej mozaikami ojca Ivana Rupnika znajduje się Jego grób, Msza Św., wyjazd do MONTE SANT’ANGELO gdzie ukazał się Archanioł Michał i gdzie znajduje się krypta, w której objawił się on ludziom, powrót do San Giovanni Rotondo, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 12     28.09.2017 (czwartek)

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do LANCIANO – nawiedzenie Kościółka Cudu Eucharystycznego, gdzie dokonał się cud przemienienia chleba w Ciało, a wina w Krew Pańską, Msza Św., przejazd do MANOPELLO, nawiedzenie Sanktuarium Świętego Oblicza, gdzie przechowywana jest chusta Św. Weroniki, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 13      29.09.2017 (piątek)

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do LORETO, gdzie znajduje się jedno z najpiękniejszych Sanktuariów Maryjnych nawiedzenie Bazyliki Loretańskiej z Domkiem Św. Rodziny z Nazaretu, Msza Św., wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich, wyjazd w kierunku Wenecji, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 14      30.09.2017 (sobota)

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Polski. Przyjazd do Buska Zdrój ok. północy.

Bez nazwy 4 kopia (541x360) Bez nazwy 5 kopia (640x435) Bez nazwy 6 kopia (324x225)

 

Cena: 2.995 zł + 95 euro (płatne w autokarze)

 Cena obejmuje:

– transport komfortowym autokarem (WC, video, klimatyzacja, barek),

– 13 noclegów w hotelach***/**** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami),

– wyżywienie: 13x śniadanie kontynentalne* wzmocnione serem i szynką, 13x obiadokolacja (2 dania, deser, woda),

– opiekę pilota,

– opiekę duchową kapłana,

– realizację programu jw.,

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wynajem radioodbiorników, usługi lokalnych przewodników,

– ubezpieczenie KL/NNW (koszty leczenia i transportu – 10.000 EUR, trwały uszczerbek na zdrowiu – 10.000 PLN, śmierć – 5.000 PLN – Europäische Reiseversicherung AG, Oddz. w Polsce).

* śniadanie kontynentalne – składa się z pieczywa (często słodkiego), masła, miodu, dżemu oraz kawy lub herbaty.

 

Dopłata do pokoju 1 os.: 910 zł/os.

  

Cena nie obejmuje:

– kosztu rejsu na Wyspy Liparyjskie – ok. 50 €,

– dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – od ok. 90 zł,

– dodatkowego ubezpieczenia – choroby przewlekłe – od ok. 100 zł.

* WYSPY LIPARYJSKIE (przy minimum 20 osobach chętnych) – całodzienna wycieczka – rejs wokół dwóch najbardziej popularnych wysp – Vulcano i Lipari, następnie pobyt na każdej z nich Vulcano – wyspa słynąca z gorących gejzerów morskich i czynnych źródeł siarkowych, tzw. „fumaroli”. Dla chętnych – możliwość kąpieli, dającej rewelacyjne efekty kosmetyczne i dermatologiczne, Lipari – stolica archipelagu – spacer po mieście, zwiedzanie katedry oraz wzgórza zamkowego.

UWAGA

Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Cena imprezy może ulec niewielkiej zmianie w przypadku zmiany kursu walut, podwyżki cen paliw lub podatków.

Każdy z uczestników jest zobowiązany do posiadania ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!