Get Adobe Flash player

Menu

AKTUALNOŚCI

Chór zachęca do konkursu

W pińczowskim klasztorze Ojców Franciszkanów, z inicjatywy miejscowego Muzeum Regionalnego, nagrano jedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych kolęd. Utwór „Cicha noc” wykonał chór parafialny przy kościele pw. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju.

Jak informuje Justyna Dziadek, dyrektor Muzeum Regionalnego w Pińczowie, kolędowanie to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów, Co roku mury placówki gromadziły mieszkańców Pińczowa, którzy chętnie brali udział we wspólnym śpiewaniu kolęd.

– Chór śpiewa kolędę w czterech językach, po niemiecku, polsku, angielsku i po włosku. Nagrany w klasztorze utwór to także zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie kolęd. Wystarczy, że nagracie wideo, na którym zaśpiewacie dowolnie wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Nagranie należy opublikować na swoim profilu facebookowym oraz na profilu muzeum z odpowiednimi hasztagami – zaznacza.

Nagrania można też przesłać na nasz adres mailowy Muzeum Regionalnego

Bardzo mile widziana dodatkowa aranżacja, inscenizacja lub krótka scenka rodzajowa. Dla nagrodzonych przewidziane są upominki. Nagrania należy przesyłać do 27 stycznia 2021 r. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi 31 stycznia w niedzielę o godz. 12.00 w kościele Nawiedzenia NMP w Pińczowie.

Materiał Radia Kielce, przygotowany przez p. Martę Gajda