Get Adobe Flash player

Menu

AKTUALNOŚCI

Komunikat

Stowarzyszenie Pro Memoria we współpracy z parafią Św. Brata Alberta dnia 26-tego lutego po Mszy św. o godz.12.00 zaprasza kombatantów oraz osoby starsze na porady skarbowo-prawne, pomoc w uzyskaniu informacji o rozliczeniach PIT, odprowadzaniu składek, rozliczaniu 1% podatku, oraz możliwościach otrzymania ulg podatkowych jeśli przysługują. W tym samym czasie będą możliwe również porady prawnicze. Równocześnie Buskie Stowarzyszenie Pro Memoria prosi o udostepnienie ze zbiorów prywatnych mieszkańców Buska i okolic zdjęć z okresu przedwojennego, wojennego oraz bezpośrednio powojennego na których przedstawione są sytuacje militarne, np. żołnierze, partyzanci, sprzęt wojskowy itp. Chcielibyśmy (za zgodą właścicieli) zarchiwizować i ewentualnie wykorzystać te materiały podczas wystawy historycznej. W tej sprawie proszę dzwonić na nr 606353171.

 

Zaproszenie

zolnierzy_wykletych[2]

 

 

 

20. rocznica powstania Miesięcznika „Boski Zdrój”

boski-zdrój13 (640x427) boski-zdrój08 (640x427) boski-zdrój04 (640x427) boski-zdrój02 (640x427)

Zdjęcia udostępniamy dzięki uprzejmości Redakcji  „Tygodnika Ponidzia”.

 

Dzień Chorego w naszej parafii

DSCF0040 (640x426) DSCF0047 (640x415) DSCF0048 (640x419) DSCF0051 (640x401) DSCF0062 (640x411)

DSCF0032 (640x424) DSCF0070 (640x426) DSCF0081 (640x416)

 

 

Diecezjalne spotkanie Parafialnych Zespołów „Caritas”

w Kielcach

W dniu 21 stycznia br. Parafialne Zespoły ,,Caritas” Diecezji Kieleckiej, w tym przedstawiciele naszej Parafii uczestniczyły w uroczystym spotkaniu opłatkowym z Ks. Bp Janem Piotrowskim, Dyrektorem Diecezjalnej ,,Caritas” ks. Dr Stanisławem Słowikiem, zastępczą Dyrektora ks. Krzysztofem Banasikiem i kapłanami-opiekunami przybyłymi z grupami. Nam przewodniczył nasz opiekun ks. Adam Dziadek. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w kościele akademickim im. Jana Pawła II w Kielcach pod przewodnictwem Biskupa Jana z pozostałymi kapłanami w intencji członków parafialnych zespołów ,,Caritas” i ludzi dobrej woli wspomagających to dzieło. Nasz opiekun polecał Panu Bogu zmarłe członkinie naszego zespołu p. Anie i p. Basię. Słowo Boże skierował do nas ks. Biskup podkreślając, jak ważną role spełniamy w Kościele docierając do ludzi często poranionych przez życie chorobę, nieszczęśliwe wypadki. Wykonując tę służebną role, jesteśmy pośrednikami ludzi o otwartym sercu, którzy uczestniczą w tym dziele. Ks. Biskup przedstawił nam sylwetkę św. Brata Alberta ukazując, aby był nam przewodnikiem i drogowskazem. Oprawę Mszy Świętej-muzycznie i wokalnie uświetniła młodzież z Liceum Kieleckiego. Po Mszy Świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej wykonały pięknie jasełka, przygotowane w świetlicy przyszkolnej. Następnie udaliśmy się do kieleckiej siedziby ,,Caritas”, gdzie przy pięknie zastawionych stołach, zapalonych świecach ,,Caritas” Ks. Bp po odczytaniu ewangelii i modlitwie poświęcił opłatki, po czym składaliśmy sobie wzajemnie życzenia. Przy ciepłym posiłku, cieście i herbatce było wspólne kolędowanie po czym otrzymaliśmy uroczyste błogosławieństwo.

Ks. Krzysztof Banasik omówił jeszcze sprawy organizacyjne na bieżący rok-Rok Św. Brata Alberta. Oznajmił przy tym, że z uwagi na rok naszego patrona następne spotkanie Parafialnych Zespołów ,,Caritas” Diecezji Kieleckiej odbędzie się 21 maja br. właśnie w naszej parafii. Było to bardzo miłe i budujące nas spotkanie mobilizujące do naszej pracy, połączone z docenieniem i podziękowanie, za co jesteśmy wdzięczni.

W naszej parafii ,,Caritas” bazuje właśnie na ofiarności ludzi dobrego serca, którzy wrzucają datki do skarbony Św. Brata Alberta, składają dary do wiklinowego Kosza w Adwencie i Wielkim Poście, kupują świece ,,Caritas” i baranki. Są również hojniejsi darczyńcy, dzięki którym paczki świąteczne są bogatsze i bardziej urozmaicone za co z serca dziękujemy.

Na Boże Narodzenie przygotowano 45 paczek rodzinnych i 27 paczek dla dzieci, nie zapominamy o chorych którzy nie opuszczają mieszkań, aby połamać się z nimi opłatkiem. Wspomagamy rodzinny dotknięte chorobą lub wypadkiem losowym. Kościół jest zawsze z potrzebującymi wsparcia. Wszystkim darczyńcom i obdarowanym serdeczne. Szczęść Boże .

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

 

 

APEL

img129 (432x640)

 

KOMUNIKAT BISKUPA KIELECKIEGO

 Drodzy Diecezjanie!

Jubileusze małżeńskie, kapłańskie i inne są szczególnym czasem łaski dla ludzi, którzy je przeżywają. Są czasem radości. Są też dobrą okazją, aby wyrazić wdzięczność Bogu i jubilatom.

Zbliża się jubileusz sakry biskupiej Księdza Biskupa Piotra Skuchy. Ksiądz Biskup jest synem naszej diecezji, pochodzi bowiem z Łaganowa, w parafii Proszowice. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach i przyjął święcenia kapłańskie w roku 1970 z rąk biskupa kieleckiego Jana Jaroszewicza. 15 lutego 1987 roku otrzymał święcenia biskupie przez posługę Kardynała Józefa Glempa – Prymasa Polski i stał się biskupem pomocniczym w naszej diecezji. Za motto swej posługi biskupiej przyjął słowa: Nauka Krzyża Mocą Bożą. Pięć lat później został mianowany biskupem pomocniczym nowo utworzonej diecezji sosnowieckiej, w której posługę biskupią pełni do tej pory.

Przez czas posługi w naszej diecezji biskup Piotr spełniał różne funkcje dla dobra Kościoła. Również teraz chętnie posługuje – gdy zajdzie taka potrzeba – w naszej diecezji.

W niedzielę 19 lutego, w 30 rocznicę otrzymania święceń biskupich, będziemy dziękować Bogu za dar Księdza Biskupa Piotra. Pragniemy także wyrazić wdzięczność Czcigodnemu Jubilatowi za wszelkie dobro, które przez Jego posługę dokonało się i dokonuje na naszej ziemi. Polecam więc Jubilata Waszej modlitwie i zapraszam na Eucharystię z Jego udziałem, która będzie sprawowana w najbliższą niedzielę (19 lutego) o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Kielcach.

Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa

Wasz Biskup † Jan Piotrowski

 

Komunikat Parafialnego Zespołu„Caritas”

Parafialny Zespół Caritas przy Parafii Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju jest w posiadaniu 1-go wózka dziecięcego dla bliźniaków i 1-go wózka dziecięcego pojedynczego z pełnym wyposażeniem w bardzo dobrym stanie.

Osoby zainteresowane mogą się skontaktować telefonicznie z panią Teresa nr telefonu 41 378 21 87 i nieodpłatnie odebrać wózek.

 

 

 

Komunikat Policji

 

img128 (477x800)

 

 

 

 

Opłatek Wspólnoty św. Brata Alberta

DSC_3561 (640x383) DSC_3566 (640x432)

DSC_3621 (640x424) DSC_3624 (640x424)