Get Adobe Flash player

Menu

AKTUALNOŚCI

Słowo Biskupa Kieleckiego

Drodzy Diecezjanie!

Ojciec Święty Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w niedzielę 4 lutego br. w obliczu rozmaitych sytuacji konfliktów, wojen i kataklizmów, jakie dzieją się w różnych zakątkach świata, wzywa nas wierzących i ludzi dobrej woli do podjęcia modlitwy i postu w intencji pokoju. Z woli Ojca Świętego dzień 23 lutego br. został ustanowiony, jako specjalny Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. W sposób szczególny owoce naszej modlitwy i postu ofiarujemy w intencji ludności Demokratycznej Republiki Konga i Południowego Sudanu.

„Ojciec Niebieski zawsze wysłuchuje swoich dzieci, kiedy wznoszą do Niego okrzyk w bólu i strapieniu „leczy złamanych na duchu i przewiązuje ich rany” (Ps 147, 3). Zwracam się z gorącym apelem, abyśmy usłyszeli to wołanie w naszym sumieniu, przed Bogiem, i zapytali samych siebie: „Co mogę zrobić dla pokoju?”. Z pewnością możemy się modlić, ale nie tylko. Każdy z nas, sam, może powiedzieć stanowcze „nie” dla przemocy. Przecież zwycięstwa uzyskane przemocą są zwycięstwami fałszywymi; przecież pracując na rzecz pokoju, czynię dobro każdemu!” (Papież Franciszek, Modlitwa Anioł Pański, 4 lutego 2018 r).

Odpowiadając na ten apel Ojca Świętego Franciszka zachęcam i zapraszam, abyśmy jako jedna wspólnota Kościoła kieleckiego w piątek 23 lutego 2018 r. podjęli modlitwę i post w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.

Jednocześnie zapraszam zarówno duszpasterzy i wiernych do zapoznania się z tegorocznym Orędziem Papieża Franciszka na Wielki Post, które jest piękną wielkopostną katechezą.

Wszystkim Drogim Diecezjanom, Kapłanom, Osobom Konsekrowanym i Wiernym Świeckim na czas Wielkiego Postu z serca udzielam pasterskiego Błogosławieństwa

† W Imię Ojca, † i Syna, † i Ducha Świętego. Amen.

Wasz Biskup  † Jan Piotrowski

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2018 zamieszczone jest w zakładce: Z życia Kościoła/-na świecie