Get Adobe Flash player

Menu

– listopad

LITURGICZNE WSPOMNIENIE BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNEJ

W dniu 18 listopada br. w 106. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny członkowie Ruchu Czystych Serc zgromadzili się na uroczystej Eucharystii w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II Centrum Duszpasterskie Wesoła54, aby modlić się za członków i sympatyków Ruchu Czystych Serc, a także za młodzież, małżeństwa i rodziny Diecezji Kieleckiej.
Liturgii przewodniczył ks. Mirosław Cisowski, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa wraz z ks. Dariuszem Węgrzynem, moderatorem diecezjalnym RCS, ks. Markiem Bladym oraz ks. Rafałem Dudałą, rektorem Kościoła Akademickiego.
Transmisję Mszy Świętej zrealizowało Radio eM Kielce
Podczas Eucharystii członkowie ruchu prosili  Boga za wstawiennictwem bł. Karoliny o pomoc i wstawiennictwo we wszystkich trudnych zmaganiach o czystość serca. Objęli też pamięcią modlitewną redakcję czasopisma Miłujcie się oraz wszelkie inicjatywy ewangelizacyjne związane z RCS.
Po Komunii Świętej miał miejsce obrzęd przyjęcia siedmiu członków wspólnoty RCS do Apostolatu Modlitwy za Kapłanów Margaretka. Członkowie Margaretki będą modlić się w intencji ks. Dariusza.
Maria Boś z parafii Niepokalanego Serca NMP w Busku-Zdroju oraz Dominika Krzemińska z parafii św. Jana Chrzciciela w Kielcach. otrzymały z rąk ks. Mirosława Cisowskiego oficjalne decyzje ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego w sprawie powołania ich na animatorów Ruchu Czystych Serc. Dominika została Animatorem Diecezjalnym, a Maria – Animatorem Dekanalnym w dekanacie Busko – Zdrój.
Na zakończenie uroczystości uczestnicy liturgii odmówili wspólnie Litanię do bł. Karoliny przed jej relikwiami i wizerunkiem.
Bł. Karolino, módl się za nami!
Ks. Dariusz Węgrzyn

RUCH CZYSTYCH SERC W RADIU EM KIELCE

O wspólnocie mówił w audycji „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce ks. Dariusz Węgrzyn, diecezjalny koordynator organizacji.

– To wspólnota, która gromadzi młodych ludzi, dla których czystość jest wartością. Nie można jednak tej wspólnoty zawężać w jedną, albo drugą stronę. Są to bowiem ludzie, których Pan Bóg zachował w czystości i chcą ją promować, a także świadczyć, że życie w niej jest możliwe, bo jest ona naszym powołanie. Z drugiej strony, wspólnota gromadzi tych, którzy walczą o czystość – tłumaczy ks. Dariusz Węgrzyn.

Ruch Czystych Serc zaprasza 18 listopada o godzinie 18.30 na modlitwę w dniu wspomnienia błogosławionej Karoliny Kózkówny.

>> Posłuchaj całej rozmowy

>> RCS pamięta o swojej Patronce

https://emkielce.pl/kosciol/ks-dariusz-wegrzyn-czystosc-ma-wartosc?fbclid=IwAR3H9u8j7WVVoTFuiKS5rOyasRVozyrTSuUkH9tZxEVGeM7Dw8NRHpA8IfU

Ks. Dariusz Węgrzyn

Orędzie Ojca św. Franciszka na Światowy Dzień Ubogich

 

 

ZAPROSZENIE

NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI

sdr