Get Adobe Flash player

Menu

– maj

ZAPROSZENIE

 

Z DZIĘKCZYNIENIEM PIELGRZYMOWALIŚMY DO ŚW. RITY

22 maja 2023 r. odbyła się pielgrzymka z naszej parafii do Krakowa na uroczystości odpustowe ku czci św. Rity z Cascii. Większość pielgrzymów stanowili członkowie Róży Różańcowej ojców i matek modlących się za własne dzieci i wnuki, której patronuje święta Rita. Pielgrzymkę rozpoczęliśmy modlitwą z ks. Jarosławem.

O godz. 12.00 uczestniczyliśmy we Mszy świętej, w czasie której dziękowaliśmy Bogu za św. Ritę i za wszelkie łaski, otrzymane dzięki jej zasługom i modlitwom, a także prosiliśmy o dalszą opiekę. Powierzaliśmy wstawiennictwu św. Rity kapłanów, pielgrzymów duchowych i wszystkich, którzy prosili nas o modlitwę.

Podniosłym momentem uroczystości było poświęcenie róż.

Następnie pojechaliśmy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie wspominając św. Faustynę, uczestniczyliśmy w Koronce do Miłosierdzia Bożego.

W drodze powrotnej w autokarze panował klimat modlitwy i wzajemnej życzliwości. Odmawialiśmy Różaniec za dzieci i wnuki, Nowennę do Ducha Świętego, śpiewaliśmy Litanię Loretańską i pieśni Maryjne.

Wróciliśmy szczęśliwi i ubogaceni doświadczeniem wspólnoty ze świętą Ritą i sobą nawzajem.

Jolanta Dabińska

 

 

 

 

KONCERT  MARYJNY

 

 

ODPUST W CHOTELKU ZIELONYM

8 maja br. w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Chotelku Zielonym Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawił Ks. prof. Michał Olejarczyk.

 

 

GOŚĆ Z KAZACHSTANU

W niedzielę 7 maja, gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Wojciecha Skorupę, księdza Diecezji Kieleckiej, a obecnie misjonarza z Kazachstanu. Ks. Wojciech głosił Słowo Boże, dzielił się doświadczeniem i pracą duszpasterską na misjach.