Get Adobe Flash player

Menu

– sierpień

Msza św. Prymicyjna Arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego

Arcybiskup Henryk Jagodziński w niedzielę 23 sierpnia o godz. 12.00 odprawił Mszę św. prymicyjną w kościele św. Brata Alberta. W latach 1995-1998, zaraz po studiach w WSD w Kielcach, był przez dwa lata wikariuszem w naszej parafii, a potem kontynuował studia w Rzymie. Pracował w różnych placówkach dyplomatycznych reprezentujących Stolicę Apostolską. Obecnie został posłany jako nuncjusz apostolski do Ghany w Afryce.

Przedstawienie osoby Arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego

Powitanie

Homilia Ks. Arcybiskupa

Podziękowania i błogosławieństwo

Ks. Arcybiskup Henryk Jagodziński udzielił również wywiadu naszej redakcji, opowiadając o:

  • wspomnieniach związanych z posługą w naszej parafii
  • o istocie pracy Nuncjusza Apostolskiego
  • o pomocy misjom w kontekście własnych potrzeb parafii.

 

39. Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę

Tradycyjnie, 6 sierpnia, gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę.

Również 6 sierpnia w naszej parafii gościli uczestnicy pielgrzymki rowerowej z Gdyni.

Koncert uwielbienia

W niedzielę Zygmunt Romanowski – świecki misjonarz Miłosierdzia Bożego – dał świadectwo uzdrowienia z nieuleczalnego paraliżu całego ciała. W czasie dziękczynienia na Mszach św. przez całą niedzielę zagrał pieśni religijne. Wirtuozyjnie gra na gitarze. Chodzi o kulach mając jedna niewładną nogę, występował w ponad 30 krajach, śpiewał przy Ojcu Św. Janie Pawle II  w Watykanie. Tę misję wykonuje w ramach wolontariatu rozprowadzając po Mszy świętej swoja książkę „Ku Bogu i człowiekowi” oraz płytę  religijną  CD „Dawać radość”. Towarzyszył mu ks. Krzysztof Stroński. Po wieczornej Mszy św. odbył się 40-minutowy koncert uwielbienia.

Koncert Scholi Cantorum Kielcensis

W sobotę, 8 sierpnia 2020 r., po Mszy św. o godz. 19.00 odbył się koncert „Jeden duch, różne oblicza” w wykonaniu Scholi Cantorum Kielcensis  Usłyszeliśmy śpiew gregoriański, polską polifonię renesansową oraz utwory Bacha, Pargolesiego, Dowlanda i Vasqueza.