Get Adobe Flash player

Menu

– sierpień

Dzień Radia Maryja w naszej parafii

W niedzielę 22 sierpnia br panie z Terenowego Biura Radia Maryja służyły informacjami na temat katolickich mediów prowadzonych przez Ojców Redemptorystów.

Na Mszach św. homilie głosił redemptorysta, o. Bolesław Słota.

 

Duchowe przygotowanie do beatyfikacji

Zbliża się 12 września, termin beatyfikacji ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki niewidomych Elżbiety Czackiej. Chciałem zaproponować parafianom i kuracjuszom formę przygotowania duchowego do tych ważnych wydarzeń dla Kościoła w Polsce, które pomogą nam poznać lepiej te wybitne postacie polskiego Kościoła i wejść w ich duchowość.
Są to 33 dniowe rekolekcje internetowe pod nazwą beatyfikacja33.pl   Te rekolekcje zawsze rozpoczyna jakieś święto Pańskie lub Maryjne. Najbliższy taki termin który proponuję to przyszła niedziela15 sierpnia, Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny. Sposób uczestniczenia może mieć rożną formę. W rozważaniach rekolekcyjnych można uczestniczyć indywidualnie przez Internet pobierając materiały YouTube -audio wideo, lub pliki MP3 pod wskazanym wyżej adresem, Drugą formą jest uczestniczenie przy pomocy drukowanej książki, którą sprowadzimy do kiosku parafialnego. Trzecia forma ma wymiar wspólnotowy przez uczestniczenie w transmisji wyżej wymienionych treści w kościele parafialnym w grupie wiernych. Proponuję, żeby w naszej parafii osoby pragnące przeżyć takie rekolekcje gromadziły się po Mszy św. wieczornej około godziny 19.45 w kościele św. Brata Alberta. Zachęcam serdecznie do udziału w tych niezwykłych rekolekcjach. Trochę czasu poświęconego każdego dnia na formację duchową tak potrzebną dzisiaj każdemu z nas pomoże nam w ratowaniu naszej tożsamości chrześcijańskiej i narodowej.

 

 

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

 

 

 

 

XL Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę

zdj. Ks. T. Szot