Get Adobe Flash player

Menu

– marzec

156. rocznica bitwy pod Grochowiskami

17 marca br., w 156. rocznicę Powstania Styczniowego i bitwy pod Grochowiskami, modliliśmy się ze szczególnym wspomnieniem uczestnika bitwy, Adama Chmielowskiego, św. Brata Alberta, patrona naszej parafii oraz prosiliśmy o Boże miłosierdzie dla powstańców poległych w walce o wolną Polskę. Na ołtarzu ustawiono krzyż z czasów Powstania Styczniowego, pochodzący z pałacu Wielowieyskich w Lubczy, własność Roberta Osińskiego, dowódcy buskich Żuawów oraz relikwie św. Brata Alberta.

Modliliśmy się również za członków Grupy Rekonstrukcji Historycznej Pułk Żuawów Śmierci obchodzących 18 marca Święto Pułku.

We Mszy św. uczestniczyli również kombatanci AK, członkowie Wspólnoty Świętego Brata Alberta ze sztandarem parafii, poczet sztandarowy i zuchy ze Szkoły Podstawowej w Siesławicach oraz młodzież z Grupy Teatralno-Rekonstrukcyjnej „Pegaz” z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Busku-Zdroju.

DROGA KRZYŻOWA KSM

Być w Wielkim Poście przy Chrystusie to również iść z nim Drogą Krzyżową. Dzieci, młodzież, dorośli – każdy z nas może szukać swojego czasu i swojej duchowości w przeżywaniu tej Drogi. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przygotowało w ostatni piątek piękne rozważania Drogi Krzyżowej. Nie omijamy tej Drogi. Ona prowadzi nas najpierw pod krzyż, żebyśmy mogli uczyć się jak przeżywać nasze cierpienie i jak dźwigać z Chrystusem nasz krzyż, jak umierać dla grzechu a potem prowadzi ku Zmartwychwstaniu.

Ks. Marek Podyma

 

Rekolekcje dla Związków Niesakramentalnych

Rekolekcje dla Związków Niesakramentalnych i Osób Rozwiedzionych p.t.: W mocy Ducha, odbędą się klasztorze na Karczówce w Kielcach, w dniach 18 – 20 marca 2019 r., które poprowadzi jego rektor ks. Jan Oleszko SAC. Msza św. z homilią i nauka rekolekcyjna każdego dnia o godz. 19.00. Zapraszamy.

Jednocześnie prosimy wszystkich Czcigodnych Duszpasterzy naszej diecezji o pomoc osobom zainteresowanym w dotarciu do tej informacji.

Z wyrazami pozdrowień w Panu i z wdzięcznością za minioną współpracę w tej części duszpasterskiej troski o rodziny

Ks. dr Artur Skrzypek

oraz nowy Duszpasterz

 Ks. dr Piotr MUSZYŃSKI

       Diecezjalny Duszpasterz Związków Niesakramentalnych

ZAPROSZENIE

Rekolekcje dla nauczycieli

W Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach  przy ul. Wesołej 54 w dniach od 15 do 17 marca 2019 r. odbędą się wielkopostne rekolekcje dla nauczycieli. W piątek i sobotę msze święte z nauką będą o godz. 18.30. W piątek po mszy będzie także droga krzyżowa. Zakończenie rekolekcji w niedzielę o godz. 10.30 – mszą świętą z nauką i uroczystym błogosławieństwem. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Marek Studenski – dyrektor Wydziału Katechetycznego z diecezji bielsko-żywieckiej. Serdecznie zapraszam nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty.

Ks. Waldemar Wiśniowski – Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli