Get Adobe Flash player

Menu

– grudzień

KONCERT ZESPOŁU ANTIDOTUM

Wieczorem 30 grudnia 2023 roku w kościele p.w. Świętego Brata Alberta w Busku-Zdroju odbył się koncert zespołu chóralnego ANTIDOTUM z Kielc.

Fot. Ks. Marek Podyma

 

 

 

 

KLERYK ULRICH

Od 24 grudnia do 1 stycznia gościliśmy w naszej parafii diakona Ulricha pochodzący z  Republiki Środkowoafrykańskiej kleryka WSD w Kielcach.

Fot. Ks. Marek Podyma

 

OPŁATKOWE SPOTKANIE GRUP REKONSTRUKCYJNYCH

27 grudnia 2023 r., dzięki życzliwości Ks. Proboszcza Andrzeja Jankoskiego, w Izbie Chleba odbyło się spotkanie opłatkowe Grup Rekonstrukcji Historycznej „Pułk Żuawów Śmierci” i „Patria”.

Obecny był Ks. Prałat Marek Podyma i kapelan grupy Żuawów Śmierci, na co dzień proboszcz w Sobkowie, ks. Stanisław Strycharczyk.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich i Klubu Historycznego Rok1863.pl.

ROCZNICA NARODZIN DLA NIEBA PATRONA NASZEJ PARAFII

25 grudnia 1916 r. w południe, w Krakowie, zmarł Brat Albert, Adam Chmielowski, powstaniec styczniowy, malarz, opiekun ubogich i odrzuconych.

W rocznicę śmierci we Mszy św. o godz. 12.00 uczestniczyli przedstawiciel grup rekonstrukcji historycznej odtwarzający czasy powstania styczniowego –  Żuawi Śmierci i Patria – panie w strojach żałoby narodowej.

Na zakończeni Ks. Proboszcz Andrzej Jankoski pobłogosławił uczestników Eucharystii relikwiami św. Brata Alberta.

 

 

 

 

PASTERKA 2023 r.

Radość świętowania Jubileuszu 40–lecia powstania parafii przedłużyła uroczysta Eucharystia – Pasterka pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Biskupa Andrzeja Kalety.

 

MSZA ŚWIĘTA DZIĘKCZYNNA ZA 40. LAT PARAFII

W Wigilię o 13.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Piotrowskiego – Biskupa Kieleckiego uczestniczyliśmy w koncelebrowanej dziękczynnej Mszy Świętej transmitowanej przez Telewizję Polską Polonia.

Panu Bogu dziękowaliśmy za 40 lat istnienia Parafii, za duszpasterzy, ofiarodawców, fundatorów, Parafian, Kuracjuszy i Przyjaciół.

Eucharystię poprzedziły przygotowania do transmisji.

 

 

 

 

WIGILIA U ŚW. BRATA ALBERTA

Fot. Ks. Marek Podyma i Maria Nogaś

 

WYSTĘP UCZNIÓW Z PSP Nr 2

Występ pod hasłem „Wy jesteście przyszłością świata!” odbył się w dniu 17 grudnia 2023 r. w Parafii Świętego Brata Alberta w Busku-Zdroju. Uczniowie klas III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, po raz kolejny pod kierunkiem wychowawców i siostry, wystawili inscenizację z okazji 45 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

W uroczystości uczestniczyli nie tylko rodzice i bliscy uczniów, ale także kuracjusze oraz mieszkańcy Buska, którzy z zaciekawieniem zgromadzili się w kościele parafialnym. Atmosfera była niesamowita, a kościół wypełniony był oczekiwaniami i emocjami.

Młodzi aktorzy z pasją i zaangażowaniem oddali hołd Janowi Pawłowi II, przypominając o jego wyjątkowej postawie i słowach, które wciąż są aktualne i inspirujące dla kolejnych pokoleń. Przedstawienie to było nie tylko widowiskiem, ale także lekcją historii i duchowej refleksji dla wszystkich obecnych. Wzmocniło więzi społeczności parafialnej, pozostawiając ślad w sercach wszystkich, którzy mieli przyjemność być jego częścią.

Agnieszka Dudek, Dorota Mrożek, Czesława Parada, siostra Liliana Żaczek

GOŚĆ Z UKRAINY

W III Niedzielę Adwentu gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Biskupa Radosława Zmitrowicza – biskupa pomocniczego diecezji kamienieckiej.

Po Mszy Świętej o godz. 12.00 Ks. Biskup Radosław Zmitrowicz pobłogosławi przygotowaną „Noclegownię św. Brata Alberta”.

 

 

 

 

 

ZAPROSZENIE DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA JUBILEUSZU

Drodzy Parafianie, Kuracjusze i Przyjaciele Parafii p.w. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju, od 40. lat wspólnie z duszpasterzami budujemy kościół tak w wymiarze materialnym jak i duchowym. Dzięki Waszej modlitwie i ofiarom mogła powstać świątynia parafialna i obiekty towarzyszące.

Parafia to też, a może przede wszystkim, wspólna modlitwa, Eucharystia, przyjmowane Sakramenty. To dawanie świadectwa własnej wiary, modlitwa za tych, którym trudno znaleźć drogę do Kościoła. To odpowiedzialność za przekazanie wiary następnym pokoleniom.

Uroczystości 40-lecia powstania Parafii będziemy przeżywać 24 grudnia br. Na Mszy św. o godz. 13.00, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego będziemy Panu Bogu dziękować za te wszystkie lata, za duszpasterzy, ofiarodawców, fundatorów, Parafian, Kuracjuszy i Przyjaciół.

Dla żywych będziemy prosić o dar żywej wiary, Bożego błogosławieństwa, w którym wszystko się zawiera.

Dla tych, którzy już odeszli do Domu Pana, o wieczne zbawienie.

Zapraszam wszystkich do uczestniczenia w tej Eucharystii. Tych z Państwa, szczególnie Kuracjuszy i Przyjaciół Parafii, będących poza Buskiem informuję, że Msza św. Jubileuszowa będzie transmitowana przez Telewizję Polonia.

ks. Proboszcz Andrzej Jankoski

 

 

 

ZAPROSZENIE