Get Adobe Flash player

Menu

– maj

Przez ich zasługi i modlitwy…

Pod takim hasłem Wyższe seminarium duchowne w Kielcach organizuje w wybranych parafiach Diecezji Kieleckiej spotkania modlitewne we intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Problem jest poważny. Dostrzegamy spadek powołań do kapłaństwa. Nowy konsumpcyjny sposób życia, kryzysy w Kościele, brak dobrych przykładów w rodzinie, wszystko to wpływa na to, że coraz mniej młodych ludzi odnajduje swoje powołanie, bo przecież Chrystus nie przestaje powoływać.

Odpowiedzią na te zjawiska jest inicjatywa o której piszę. We wtorek wieczorem przybyli do naszej parafii klerycy wraz z ks. Prefektem i modlili się w naszej Wspólnocie Parafialnej na Eucharystii. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem rozważaliśmy przykłady życia świętych męczenników, autentycznych kapłanów, zakonników, którzy oddali całe swoje życie dla Chrystusa. Tylko autentyczni świadkowie mogą pociągnąć za sobą młodych  ludzi, którzy poszukują sensu życia. Na zakończenie odbyła się Procesja Światła. Każdy z uczestników liturgii otrzymał mała świeczkę wotywną, która symbolizuje nasza modlitwę, ale i Światło Chrystusa, które oświeca nasze życie i pokazuje drogę, która jest przed nami.

Mamy się o co modlić. Pod koniec minionego tysiąclecia został wyświecony ks. Wojciech Polit a, jedynym powołaniem, które wyszło z Parafii to Grzegorz, który przygotowuje się do kapłaństwa w Zakonie Franciszkanów. Twórzmy klimat modlitwy za księży, aby byli na wzór Chrystusa i za ludzi młodych, żeby świat nie zagłuszył w ich sercach głosu, którym Chrystus wzywa do swojej służby.

Ks. Marek Podyma

KOMUNIKAT 

Kuria Diecezjalna informuje, że dnia 3 czerwca 2019 r. na lotnisku w Masłowie odbędzie się XIII Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej. Celem spotkania jest uwielbienie Boga za dar Świętego Jana Pawła II, który 28 lat temu, w tym miejscu, spotkał się z wiernymi diecezji kieleckiej oraz uczenie się od Papieża miłości do osób potrzebujących pomocy.

Rodziny, koła charytatywne, kapłani, wolontariusze są proszeni o pomoc tym osobom w udziale we wspomnianym spotkaniu.

PROGRAM SPOTKANIA:

10.30  – zawiązanie wspólnoty na lotnisku w Masłowie

11.00  – Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka

12.00  – część artystyczna, wspólna zabawa i poczęstunek.

Ks. Jan Jagiełka Diecezjalny Duszpasterz Osób Niepełnosprawnych   

                                  

Słowo Rady Stałej KEP

przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

(dokument w formacie PDF)

 

ODPUST W CHOTELKU ZIELONYM

Dnia 12-go maja 2019 roku odbył się w Chotelku Zielonym Odpust ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Sumę odprawił i kazanie wygłosił ks. prałat Stefan Rogula przybliżając życiorys świętego Męczennika i przytaczając szereg wypowiedzi ludzi Kościoła dotyczących czczonego dzisiaj biskupa, który stał się symbolem zjednoczenia Polski Dzielnicowej. Bardzo ważnym wydarzeniem dla kościoła w Chotelku Zielonym było poświęcenie tabernakulum, pozłacanej puszki na komunikanty i bielizny kielichowej stosowanej w czasie sprawowania Mszy św. Zgodę na przechowywanie Najświętszego Sakramentu w kościele w Chotelku wyraził ks. bp Jan Piotrowski mając na celu ożywienie kultu Eucharystycznego wśród wiernych uczęszczających na Mszę św. w Chotelku. Obecnie trwają prace nad aranżacją artystyczną prezbiterium kościoła św. Stanisława BM. Cennym darem w czasie odpustu była podstawa pod wczesnorenesansowy krzyż, który znajdował się dotychczas w przedsionku kościoła a teraz został umieszczony obok ołtarza. Krzyż jest darem naszego parafianina pana Mirosława Romanowskiego, który go wykonał a tabernakulum, pozłacana puszka na komunikanty i bielizna kielichowa pochodzi z zasobów parafii.

Proboszcz ks. Marek Podyma

POŚWIĘCENIE  ORGANÓW

5 maja 2019 r. Ks. Bp Jan Piotrowski poświęcił klasyczne organy piszczałkowe w naszej parafii.

Podczas Mszy św. modlono się również za strażaków z OSP Zbludowice z racji święta patrona, św. Floriana.

 

 

Poświęcenie organów

Homilia Ks. Bp Jana Piotrowskiego

 

Podziękowania

Fotoreportaż pana Piotra Kalety:

 

 

 

 

 

75. ROCZNICA BITWY O MONTE CASSINO

Homilia Proboszcz Ks. Prałata Marka Podymy

 

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-85149