Get Adobe Flash player

Menu

– styczeń

Rzutem na taśmę…

Używając sportowego określenia: “rzutem na taśmę” zostały wystawione w kaplicy Fatimskiej “Jasełka” przygotowane przez uczniów ze Zbludowic. Praca nauczycieli, katechetów, uczniów przy współpracy z rodzicami dały miły efekt sceniczny w postaci przedstawienia wystawionego w kilku miejscach w tym i w naszym parafialnym kościele.

Młodzi aktorzy pod kierownictwem swoich nauczycieli sięgają zawsze do współczesnego kontekstu wydarzeń wśród których rodzi się na nowo Zbawiciel, aby podpowiedzieć ludziom wyjście z trudnych sytuacji życiowych.

W tym roku było to odniesienie do wyniszczającej wojny w Syrii. Dlatego przy okazji Jasełek, dzieci inicjowały zbiórkę na cele misyjne, by w Imię Chrystusa przynoszącego pokój, pomagać ludziom znajdującym się w potrzebie z powodu okrucieństwa wojny.

Bożonarodzeniowe przesłanie jest zawsze aktualne i porywa wrażliwe serca  do czynienia dobra.

ks. Marek Podyma

WIZYTA KS. BISKUPA ANDRZEJA KALETY

W niedzielę 21 stycznia br. Uroczystą Sumę odprawił w naszej parafii ks. bp Andrzej Kaleta, pochodzący z Buska-Zdroju. Mogliśmy w ten sposób spotkać się z nowo wyświęconym ks. biskupem i modlić się w jego intencji.

Mszę św. koncelebrowali: ks. bp Marian Rojek z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, proboszczowie naszej parafii, ks. Prałaci Marek Podyma (obecny proboszcz) i Franciszek Berak (pierwszy proboszcz parafii), ks. Henryk Juszczyk, salezjanin i misjonarz pochodzący z naszej parafii, ks. Marcin Rokita – ekonom Diecezji Kieleckiej, proboszczowie buskich parafii, ks. Kanonicy Tadeusz Szlachta i Marian Janik; ks. senior Kazimierz Furmańczyk oraz ks. Wasyl, grekokatolik.

Państwo Anna i Bronisław Kaszowie dziękowali Panu Bogu za 60 lat małżeństwa.

Oprawę muzyczną uroczystości przygotował pan organista i chór parafialny.

 

 

Wprowadzenie do Eucharystii i powitanie Ks. Biskupa

 

 

Eucharystia cz. 1

 

 

Homilia Ks. Biskupa Andrzeja Kalety

 

 

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich przez Jubilatów

 

 

Eucharystia cz.2

 

 

 

Podziękowania i błogosławieństwo

Stała formacja kandydatów do bierzmowania

Wszystkie ważne życiowe sprawy są trudne.Trudne jest dojrzewanie w wierze. Trudne podjęcie odpowiedzialności za kształtowanie swojej wiary. Trudne jest branie odpowiedzialności za kształtowanie wiary swoich dzieci.

Dla niektórych jest to jednak możliwe. A dla ciebie?

Proboszcz ks. Marek Podyma

 

Z życia Parafii

W niedzielę 14-go stycznia świętowaliśmy w Parafii dwa wydarzenia: były to Imieniny księży Arkadiusza i ks. Wasyla, które świętowaliśmy na Sumie. Liturgii przewodniczył, przebywający w Busku-Zdroju na kuracji, Ordynariusz Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej ks. Biskup Marian Rojek.

Drugim wydarzeniem był występ w naszym kościele kwartetu artystów z Ukrainy na co dzień mieszkających i pracujących w  Tarnopolu. Artyści śpiewali w czasie Mszy świętych ukraińskie kolędy. Wystąpili też na dodatkowym koncercie o godzinie 15.00. Wysoki poziom Zespołu przyciągnął licznych słuchaczy.

ks. Marek Podyma

 

Kolędy kwartetu z Tarnopola

 

Kolędy w wykonaniu kwartetu z Tarnopola