Get Adobe Flash player

Menu

ŚDM Panama

Ruszyły spotkania ŚDM – jedź z nami lub dołącz do grupy wspierającej.

„ Ten nowy etap naszej pielgrzymki przypada na rok, w którym zwołane jest Zgromadzenie Zwyczajne Synodu Biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. To dobry zbieg okoliczności (…) modlitwa i refleksja Kościoła będą skierowane na Was, ludzi młodych, z pragnieniem zrozumienia, a przede wszystkim przyjęcia drogocennego daru, jakim jesteście dla Boga, dla Kościoła i dla świata (…) Postanowiliśmy, aby w tej drodze towarzyszył nam wzór i wstawiennictwo Maryi, młodej kobiety z Nazaretu, którą Bóg wybrał jako Matkę swego Syna. Idzie ona z nami ku Synodowi i Światowym Dniom Młodzieży w Panamie (…) Drodzy młodzi, Pan Jezus, Kościół, świat, oczekują także na waszą odpowiedź na wyjątkowe powołanie, jakie otrzymuje każdy w tym życiu! Kiedy zbliża się ŚDM w Panamie, zachęcam Was do przygotowania się na to nasze spotkanie z radością i entuzjazmem ludzi, którzy chcą wziąć udział w wielkiej przygodzie. ŚDM jest dla odważnych! Nie dla młodych, którzy szukają jedynie wygody i którzy wycofują się przed trudnościami. Drodzy Diecezjanie, bracia kapłani, siostry zakonne, rodzice i wychowawcy, a szczególnie Wy, drodzy młodzi! Odpowiedzmy z radością na zaproszenie Ojca Świętego i wspomóżmy ŚDM naszą modlitwą, cierpieniem i ofiarami. Jeśli to możliwe, pod opieką Maryi udajmy się na pielgrzymi szlak do Panamy”.

                                                        Papież Franciszek – Orędzie na XXXIII ŚDM

„ Drodzy Diecezjanie, bracia kapłani, siostry zakonne, rodzice i wychowawcy, a szczególnie Wy, drodzy młodzi! Odpowiedzmy z radością na zaproszenie Ojca Świętego i wspomóżmy ŚDM naszą modlitwą, cierpieniem i ofiarami. Jeśli to możliwe, pod opieką Maryi udajmy się na pielgrzymi szlak do Panamy. 25 marca br. w Niedzielę Palmową pozostańmy w łączności z całym Kościołem powierzając Bogu ludzi młodych. W tym dniu ogarnijmy modlitwą także młodzież naszej diecezji. Pielgrzymka do Panamy wiąże się także z wielkimi wyrzeczeniami. Ludzie młodzi nie będą w stanie zorganizować odpowiednich funduszy. W imieniu organizatorów proszę, by w Niedzielę Palmową wesprzeć materialnie ofiarą zebraną do puszek młodzież diecezji kieleckiej wyjeżdżającą na ŚDM do Panamy. Niech ten dar będzie także naszym udziałem w przygotowaniach ŚDM w Panamie”.

                                               Biskup Jan Piotrowski – Komunikat na ŚDM 2018

  

Drodzy młodzi Przyjaciele Jezusa!

Kochani darczyńcy i wspierający duchowo ŚDM!

Przed nami ŚDM w Panamie. W 2019 roku pielgrzymować będziemy wraz z innymi przedstawicielami młodzieży z całej Polski do Ameryki Środkowej. Będziemy dawać świadectwo naszej żywej wiary, a jednocześnie spłacać dług wdzięczności za ŚDM w Krakowie. Z pewnością wyjazd ten niesie ze sobą wiele wyrzeczeń. Po pierwszym spotkaniu z młodzieżą, która już zdeklarowała się do udziału w ŚDM Panama 2019, mogliśmy dostrzec wielką radość i chęć bycia w tym wyjątkowym miejscu jakim jest Panama. Chcą zawieść cząstkę siebie i swojego Kościoła lokalnego w którym wzrastają. Mają wiele ciekawych pomysłów, które chcą wykorzystać i dzielić się nimi z nami wszystkimi. Przez cały rok uczestniczyć będziemy w spotkaniach formacyjnych oraz duchowych przygotowywań do ŚDM. Liczymy na modlitwę całej diecezji. ŚDM to wydarzenie całego Kościoła. Zachęcamy by każdego 22 dnia miesiąca (jest to data centralnego spotkania z Ojcem Świętym – 22 stycznia 2019) modlić się we wszystkich parafiach naszej diecezji w intencji ŚDM i młodzieży całego świata. Nie ukrywam, że bez pomocy kapłanów, sióstr zakonnych, diecezjan, indywidualnych sponsorów i firm, młodzi ludzie nie będą w stanie udać się na pielgrzymi szlak. Ufamy, że nie zabraknie ludzi dobrej woli. Wielu z nas już dziś deklaruje chęć pomocy i wsparcia w codziennej modlitwie. Jest to największy dar wspólnoty Kościoła. Zapraszamy do wyjazdu tych, którzy się jeszcze nie odważyli podjąć decyzji by uczestniczyć w ŚDM. Niech ten czas przygotowań owocuje darami Ducha Świętego w naszym codziennym życiu. Matce Bożej, która jest przewodniczką ŚDM w Panamie, zawierzamy przygotowujących się do wyjazdu, wszystkich darczyńców i organizatorów. Niech Bóg błogosławi młodzież całego świata.

                                                     Ks. Łukasz Zygmunt – Duszpasterz Młodzieży

 

Bardzo prosimy o wsparcie materialne ŚDM Panama 2019 – każda najmniejsza ofiara przeznaczona zostanie na pomoc wyjazdu młodzieży z diecezji kieleckiej.

Nr konta: PKO 76 1240 1372 1111 0010 4814 5801 Kuria Diecezjalna 25-025 Kielce, ul. Jana Pawła II 3

W tytule:

ofiara na cele kultu religijnego ŚDM (kwotę można odpisać od podatku)