Get Adobe Flash player

Menu

– wrzesień

 

10. URODZINY GRUPY TEATRALNO-REKONSTRUKCYJNEJ „PEGAZ”

Jesienią 2019 roku mija 10.lat od utworzenia Grupy Teatralnej, od 2018r. po zmianie nazwy, Grupy Teatralno-Rekonstrukcyjnej „Pegaz”.

Pierwszy spektakl pt. „Do świętości dojrzewa się całe życie” powstał z okazji 20. rocznicy kanonizacji Adama Chmielowskiego-Brata Alberta.

Od początku działania Grupa współpracuje z Parafią p.w. Św. Br. Alberta w Busku-Zdroju, z Grupą Rekonstrukcji Historycznej Pułk Żuawów Śmierci, a od października 2011 r. z Kieleckim Ochotniczym Szwadronem Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów.

Spektakle dotyczą głównie tematyki patriotyczno-religijnej. Członkowie GT-R „Pegaz”, jako grupa odtwarzająca ludność cywilną, uczestniczy w wielu rekonstrukcjach historycznych z okresu powstania styczniowego i II wojny światowej.

Uroczystości urodzinowe w dniu 28 września br. rozpoczęły się Mszą św. odprawioną w kościele p.w. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju. Po Mszy św. w Domu Parafialnym uczestnicy uroczystości spotkali sie przy torcie urodzinowym.

W spotkaniu uczestniczyli: pan burmistrz Waldemar Sikora, ks. prałat Marek Podyma, założyciele Grupy – Marzena Noga, Maria Nogaś i  ks.  Stanisław Strycharczyk. Ogromną radością dla opiekunów Grupy była liczna reprezentacja młodzieży, już absolwentów, tworzących przez lata zespół „Pegaza”.

Nie zabrakło również dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Busku-Zdroju oraz przedstawicieli szkół i grup współpracujących z Grupą Teatralno-Rekonstrukcyjną „Pegaz”.

 

 

 

Koncert organowy

Koncert Radosława Suligi

 

 

Św. Stanisław Kostka

W dniu liturgicznego święta Świętego Stanisława Kostki Patrona Polski za przez zasługi orędownika polskiej młodzieży modliliśmy się za młodych za dzieci i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży którego szczególnym opiekunem jest zakonnik z Rostkowa.

Boże, któryś wśród wielu cudów swojej mądrości udzielił Stanisławowi Kostce w młodzieńczym wieku łaskę dojrzałej świętości, spraw, prosimy, abyśmy – w przyjaźni z Tobą wzrastając – za wstawiennictwem świętego Stanisława – przezwyciężali nieprawości nasze i dobrze w życiu czyniąc, coraz bardziej upodabniali się do Ciebie. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 

 

 

 

 

POLSKA  POD  KRZYŻEM

W NASZEJ PARAFII

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

W piątek, 13 września br., mieliśmy możliwość uczestniczenia w Różańcu Fatimskim, Eucharystii i Procesji Światła.

Liturgii przewodniczył ks. Stanisław Strycharczyk, proboszcz i budowniczy kościoła w Jaworzni koło Kielc.

Ks. Stanisław w latach 2007-2011 pełnił posługę wikariusza w naszej parafii.

Homilia Ks. Stanisława Strycharczyka