Get Adobe Flash player

Menu

– październik

„Noc Świętych”

Świętość wydaje się celem trudnym, osiągalnym tylko dla ludzi zupełnie wyjątkowych albo dla tych, którzy odrywają się całkowicie od życia i kultury danej eoki. W rzeczywistości świętość jest darem i zadaniem zakorzenionym w chrzcie i bierzmowaniu, powierzonym wszystkim członkom Kościoła w każdej epoce. Jest darem i zadaniem dla świeckich tak samo jak dla zakonników i kapłanów, w sferze prywatnej, tak jak w działalności publicznej, w życiu zarówno jednostek, jak rodzin i wspólnot. Jan Paweł II Orędzie na XIII Światowe Dni Młodzieży, 30.11.1997 r.
Zapraszamy do obejrzenia Relacji z Nocy Świętych 31.10.2017 r.
Ks. Dariusz Węgrzyn

Dzień Seminaryjny w naszej parafii

Tydzień Misyjny

„Idźcie i głoście” – pod takim hasłem odbywać się będzie tegoroczny Tydzień Misyjny. Rozpocznie się on w niedzielę, 22 października. Od tego dnia przez cały tydzień katolicy we wszystkich krajach będą w sposób szczególny modlić się za misje.

– „Czas ten powinien być dla nas wszystkich okresem wyjątkowej aktywności misyjnej i ewangelizacyjnej: animacji i współpracy misyjnej przede wszystkim. Ma to być czas odnowienia naszej więzi ze Zbawicielem i całym Kościołem” – podkreśla ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.

Tydzień misyjny rozpoczyna się od Niedzieli Misyjnej, która obchodzona jest każdego roku w przedostatnią niedzielę października. Ofiary składane w tym dniu na tacę we wszystkich parafiach świata tworzą Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. – „Z tych środków utrzymywane są najbardziej potrzebujące parafie na terenach misyjnych oraz pracujący tam katechiści. Zebrane fundusze przeznaczane są również na budowy i remonty kościołów i kaplic, a także na pomoce duszpasterskie” – dodaje ks. Zygmunt. Kapłan podkreśla także, że Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej bardzo prężnie działa dzięki pomocy wszystkich diecezjan. – „Muszę powiedzieć, że każdy misjonarz, który jest posłany przez księdza biskupa nie czuje się osamotniony, bu czuje wsparcie diecezjan, kapłanów, sióstr zakonnych, którzy tutaj codzienne zmagają się z trudem głoszenia Ewangelii w Polsce” – zaznacza ks. Dyrektor.

Obecnie na misjach posługuje siedmiu misjonarzy z diecezji kieleckiej. Są oni w takich krajach jak: Jamajka, Wybrzeże Kości Słoniowej, Brazylii, Peru czy Kazachstanie. Ewangelizację w różnych zakątkach świata wspierają także siostry zakonne oraz osoby świeckie.

materiał ze strony Diecezji Kieleckiej

Orędzie Ojca Świętego Franciszka z okazji Tygodnia Misyjnego 2017 r. znajdziemy w zakładce: Z życia Kościoła/-na świecie.

 

 

 

 

Abp Jędraszewski: mamy domagać się zmiany ustaw, które są zagrożeniem dla nienarodzonych

– Mamy ciągle na nowo domagać się zmiany ustaw, które są zagrożeniem dla naszych nienarodzonych jeszcze, ale już żyjących braci i sióstr – mówił dzisiaj metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. – Logika tego świata mówi: usunąć je. I zdajemy sobie sprawę, że za tym słowem, tak niewinnie brzmiącym kryje się zbrodnia – podkreślał.

cały artykuł znajdą Państwo w zakładce: Z życia Kościoła/w Polsce

 

 

Chrześcijaństwo w praktyce z Szymonem Hołownią !

W niedzielne popołudnie 1 października w Parafii pw. Św. Brata Alberta w Busku Zdroju gościł Szymon Hołownia, znany z wielu publikacji i programów katolickich, prowadzący fundację: Kasisi i Dobra Fabryka.

Dzięki temu spotkaniu, słuchaniu i pytaniu, można było sobie znów zdać sprawę z tego, że chrześcijaństwo to nieustanny osobowy dialog, bo to żywa relacja. W tej relacji człowiek styka się z realizmem i konkretem, dlatego pójście za Jezusem to przygodna trudna, bo wymagająca, ale ostatecznie dająca szczęście. Trudno dawać tak, aby nie móc otrzymać nic w zamian, ale to jest miłosierdzie.”Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” – miłosierdzie z obietnicą.. Bądźmy ludźmi Ewangelii… ludźmi Błogosławieństw.. Recepta na szczęście nie tylko doczesne…

Ks. Dariusz Węgrzyn