Get Adobe Flash player

Menu

– grudzień

Spotkanie opłatkowe Żuawów Śmierci

29 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie opłatkowe członków Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Pułk Żuawów Śmierci”.

PASTERKA 2017 r.

 

Eucharystia cz. 1

 

Homilia Proboszcza Ks. Prałata Marka Podymy

 

Eucharystia cz. 2

 

Życzenia i błogosławieństwo

 

 

 

 

„Miłosierdzie jest jedno”

– XXIV Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Wigilijna Świeca Caritas stojąca przy pustym nakryciu na stole symbolizuje gotowość domowników do przyjęcia Chrystusa w każdym, kto wymaga pomocy. Tegoroczne hasło akcji – „Miłosierdzie jest jedno” – podkreśla uniwersalność pomocy niesionej najsłabszym i najmniejszym.

Środki z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom finansują wsparcie edukacyjne, żywnościowe i medyczne. W tym roku 10 groszy z każdej rozprowadzonej świecy trafi do potrzebujących dzieci z Ameryki Południowej. Fundusze zostaną przeznaczone na dożywianie, ośrodki dziecięce i młodzieżowe oraz stypendia. Ponadto wykorzystane zostaną na działania skupiające się na walce z uzależnieniami dzieci i młodzieży w Ameryce Łacińskiej.

więcej : www.wigilijnedzielo.caritas.pl Pomóż i Ty: Zapal Wigilijną Świecę Wyślij SMS: ŚWIECA na nr 72052  ( koszt 2,46 z VAT )

 

 

 

 

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE

Środa IV dzień Rekolekcji

 

 

Wtorek III dzień Rekolekcji

 

 

Poniedziałek II dzień Rekolekcji

 

 

Niedziela I dzień Rekolekcji

 

 

 

Rekolekcje Adwentowe 17-20 grudnia 2017

Parafia Św. Brata Alberta

WIARA

To nie zbiór powinności, lecz droga możliwości!

Nauki rekolekcyjne wygłosi Karmelita Bosy o. Mariusz Wójtowicz

 

Niedziela

Msze Święte z nauką ogólną

7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00

18.00  Karmelitańska Szkoła Życia dla młodzieży i dorosłych

 

Poniedziałek

6.00  Roraty z nauką ogólną

11.00  Msza św. z nauką ogólną

15.30  Nauka dla Kuracjuszy

16.00  Msza św. z nauką ogólną

17.00  Nauka dla dzieci

18.00  Msza św. z nauką ogólną

19.00  Karmelitańska Szkoła Życia dla młodzieży i dorosłych

 

Wtorek

6.00  Roraty z nauką ogólną

11.00  Msza św. z nauką ogólną

15.30  Nauka dla Kuracjuszy

16.00  Msza św. z nauką ogólną

17.00  Nauka dla dzieci

18.00  Msza św. z nauką ogólną

19.00  Karmelitańska Szkoła Życia dla młodzieży i dorosłych

 

Środa

spowiedź 1000-1200; 1500-1830        

6.00  Roraty z nauką ogólną

10.30  Nabożeństwo dla chorych

11.00  Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chorych

15.30 Nauka dla Kuracjuszy

16.00 Msza św. z nauką ogólną

17.00  Msza św. z nauką ogólną

18.30 Msza św. na zakończenie rekolekcji

 

 

 

 

ZAPROSZENIE NA REKOLEKCJE ADWENTOWE

https://www.youtube.com/watch?v=hnqpjWXsiRI&feature=youtu.be

 

 

 

 

Modlitwa za Kościół na Wschodzie

Tradycyjnie w II Niedzielę Adwentu w Polsce będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami odbędzie się zbiórka ofiar do puszek.

Polecam Bogu to dzieło, znak gotowości wspierania wiernych i pasterzy w sąsiednich krajach – powiedział podczas środowej Audiencji Generalnej papież Franciszek. W najbliższą niedzielę, 10 grudnia, w parafiach w całej Polsce będzie prowadzona zbiórka na rzecz Kościoła na Wschodzie.

Jak co roku, w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Już osiemnasty raz będziemy starali się wesprzeć osoby świeckie i duszpasterzy posługujących w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

Kościół za wschodnią granicą Polski funkcjonuje często w trudnych warunkach, jak np. w Donbasie na Ukrainie lub na Syberii. Dlatego zachęcamy do modlitwy w intencji katolików żyjących na Wschodzie oraz do wsparcia materialnego. Możemy tego dokonać poprzez organizację zbiórki do puszek w Kościołach oraz wpłaty na konto bankowe.

„Apelujemy, by ten Adwent był czasem, kiedy staramy się przygotowywać drogę Panu do tych, do których nie można było dotrzeć wcześniej, by mogli uczestniczyć w tej pięknej przygodzie, która daje nam okazję do spotykania się z osobą Jezusa Chrystusa” – podkreśla przewodniczący Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie bp Antoni Pacyfik Dydycz.

Dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie ks. Leszek Kryża zachęca Polaków w kraju i poza jego granicami do solidarności w przeżywaniu Dnia modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Wesprzeć Kościół katolicki na Wschodzie można przede wszystkim poprzez modlitwę i zbiórkę ofiar do puszek w kościołach w niedzielę 10 grudnia. Jak wskazywał ks. Kryża, również w ciągu roku można złożyć indywidualny dar czy ofiarę, przekazując ją na konto Zespołu lub kontaktując się z Biurem Zespołu.

W ubiegłym roku Zespół przekazał na pomoc na Wschodzie prawie 2, 3 mln złotych. Przeznaczono je m.in. na pomoc liturgiczną, katechetyczną, medyczną i budowlano-remontową. W tym roku pomoc trafi przede wszystkim do domów dziecka i domów opieki dla osób starszych.

Biuro Prasowe KEP