Get Adobe Flash player

Menu

– lipiec

Ks. Dawid  Dzienniak

Od początku lipca w naszej parafii, wraz z miejscowymi duszpasterzami, pełnił posługę kapłańską neoprezbiter ks. Dawid Dzienniak.

Ks. Dawid udzielił wywiadu na temat swojego powołania i planach na najbliższy czas.

 

 

Ks. Dawidowi życzymy Bożego błogosławieństwa w rozwijaniu daru kapłaństwa otrzymanego przez posługę ks. Biskupa.

 

 

ODPUST  W  KAPLICY  ŚW. ANNY

W niedzielę, 26 lipca br., Mszy św. odpustowej w Kaplicy Św. Anny przewodniczył i homilie wygłosił dr Mirosław Cisowski – Wikariusz Biskupi ds. Duszpasterstwa.

 

Nowa Matka Generalna Sióstr Kanoniczek

S. Kazimiera Gołębiowska, dotychczasowa Matka przełożona Domu Zakonnego w Busku-Zdroju, została nową Przełożoną generalną Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia. Wyboru dokonano dnia 2 lipca 2020 r. podczas obradującej w Krakowie XVII Kapituły Generalnej.

Nowa Przełożona generalna Matka Kazimiera Gołębiowska urodziła się 24 grudnia 1961 r. w Chmielniku, w naszej diecezji. Do Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego wstąpiła w 1976 r. Pierwsze śluby złożyła w Krakowie 15 sierpnia 1982 r., wieczyste 16 sierpnia 1987 r. Ukończyła studia teologiczna w oddziale koszalińskim Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W Zgromadzeniu pełniła obowiązki: katechetki, referentki do koordynowania grup apostolskich, w latach 2008-2020 radnej generalnej i przełożonej wielu domów: w Słupsku, Leżajsku, Busku-Zdroju, Krakowie (ul. Lotnicza). Ostatnio była przełożoną wspólnoty w Busku-Zdroju.

Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego założył w XII w. bł. Gwidon z Montpellier. Siostry pełnią posługę miłości miłosiernej wobec chorych i ubogich, opuszczonych i potrzebujących opieki i pomocy dzieci, chronią życie nienarodzonych i niosą pomoc samotnej matce. Pracują w Polsce, na Ukrainie, w Rzymie i na misjach w Burundi w Afryce. W tym roku Siostry Duchaczki obchodzą jubileusz 800-lecia posługi Zakonu Ducha Świętego w Polsce.