Get Adobe Flash player

Menu

– grudzień

DRODZY PARAFIANIE!

W zakładce WIZYTA DUSZPASTERSKA 2023 zamieszczony jest program wizyty.

 

 

Spotkanie opłatkowe GRH „Pułk Żuawów Śmierci”

29 grudnia 2022 r., dzięki życzliwości Ks. Proboszcza Andrzeja Jankoskiego, w Izbie Chleba odbyło się spotkanie opłatkowe buskich Żuawów Śmierci.

Obecny był kapelan grupy, na co dzień proboszcz Parafii św. Marty w Jaworzni koło Kielc, ks. Stanisław Strycharczyk.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich.

ROCZNICA NARODZIN DLA NIEBA PATRONA NASZEJ PARAFII

25 grudnia 1916 r. w południe, w Krakowie, zmarł Brat Albert, Adam Chmielowski, powstaniec styczniowy, malarz, opiekun ubogich i odrzuconych.

W rocznicę śmierci we Mszy św. uczestniczyli przedstawiciel grup rekonstrukcji historycznej odtwarzający czasy powstania styczniowego –  Żuawi Śmierci i panie w strojach stylizowanych na czasy żałoby narodowej.

 

 

PASTERKA  2022 r.

 

 

WIGILIA U BRATA ALBERTA

 

 

 

MOŻLIWOŚĆ SPOWIEDZI ADWENTOWEJ

W czwartek od godz. 20.00 do 22.00 w kościele św. Brata Alberta będzie możliwość spowiedzi adwentowej. Ostania możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania przed świętami będzie w Wigilię od godz. 5.30 do 5.55.

 

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

Przed Mszą św. o godz. 10.30 harcerze przekazali na ręce Ks. Proboszcza Betlejemskie Światło Pokoju.

 

 

KIERMASZ  ŚWIĄTECZNY

Dochód ze sprzedaży stroików i dekoracji przygotowanych przez uczniów, rodziców, nauczycieli i katechetów zostanie przekazany na pomoc Dzieciom Misji.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

W PARAFII ŚW. BRATA ALBERTA CHMIELOWSKIEGO

W trzecią niedzielę Adwentu „Radujcie się” rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi ks. dr hab. Tomasz Siemieniec – biblista.

…Scena opisana w dzisiejszej Ewangelii wprowadza nas w adwentowe rekolekcje zmusza nas do odpowiedzenia sobie na pytanie „Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus? – i nikt bez wyjątków nie jest z tego pytania zwolniony skoro Jan Chrzciciel nie był z tego pytania zwolniony!

Rekolekcjonista, poprowadzi nas przez nauki drogą Słowa Bożego. W tej adwentowej Dobrej Nowinie jest ukryty powód do naszej radości, bo spotkamy z Chrystusem na którym możemy się  oprzeć, który daje nadzieję życia wiecznego. Wśród wskazań rekolekcyjnych cytowane były słowa  Papieża Benedykta, który zachęca do wchodzenia w Słowo Boże mówiąc, że: „Chrześcijaństwo nie oparte o Słowo Boże redukuje się do zabobonu i wiary w bajki”…

„Trudno sobie wyobrazić byśmy jako katolicy nie skorzystali z tego wyjątkowego czasu łaski…z ofiarowanego nam Dnia Zbawienia.” – zachęca nas ks. Proboszcz.

Wykorzystajmy tę kolejną szansę, znajdźmy czas, wsłuchajmy się w rekolekcyjne Słowo Boże…                                           

 Ks. Marek Podyma

POŚWIĘCENIE MEDALIKÓW

W dniu 8 grudnia dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymały poświęcone na Mszy św. medaliki.

Fot. Marta Kolanowska