Get Adobe Flash player

Menu

– wrzesień

XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny

im. Krystyny Jamroz

– koncert „Muzyka Mistrzów”

Fot. Piotr Kaleta

Pielgrzymka młodzieży do Miechowa

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Ruch Czystych Serc Diecezji Kieleckiej zapraszają do udziału w Miechowskim Rajdzie Pielgrzymkowym 12 września br., który wpisuje się w Miechowskie Dni Jerozolimy.

Plan wydarzenia:
11:00 – rozpoczęcie w Kościele w Antolce i wymarsz

14:00 – wejście do Miechowa

14:30 – zwiedzanie Bazyliki

15:00 – Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bpa Jana Piotrowskiego

Po Mszy Świętej koncert w ramach Miechowskich Dni Jerozolimy.

 

„Koncert na żeński głos solowy i organy”.

30 września br. w koncercie wystąpiła Karolina Zielińska, studentka drugiego roku Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Studiuje śpiew solowy na wydziale wokalno-aktorskim w klasie pani profesor Aleksandry Kucharskiej-Szefler. Na organach i fortepianie towarzyszył jej pan Marek Piątkowski. Usłyszeliśmy klasyczne utwory religijne, oraz utwory autorskie.

 

 

 

 

 

Ogłoszenie Urzędu Statystycznego w Kielcach

Od 1 września do 30 listopada br. na terenie całego kraju zostanie przeprowadzony Powszechny Spis Rolny. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego powinien spisać się
w internetowej aplikacji na stronie spisrolny.gov.pl. Jest to podstawowy kanał przekazywania informacji. Aplikacja dostępna będzie przez cały okres trwania spisu. Samodzielnie mogą się spisać także osoby, które nie posiadają urządzenia lub dostępu do internetu. Z myślą o nich przygotowaliśmy stanowiska w urzędach gmin i Urzędzie Statystycznym w Kielcach, na których można się nie tylko spisać, ale także otrzymać fachową pomoc przeszkolonych osób.

Dodatkowo w trakcie trwania spisu będą wdrożone metody pomocnicze – wywiady telefoniczne i bezpośrednie. Należy również pamiętać, że codziennie w godzinach 8.00 – 20.00 pod numerem infolinii 22 279 99 99 można potwierdzić tożsamość rachmistrzów spisowych, uzyskać pomoc techniczną i merytoryczną, a wybierając kanał „1” – spisać się przez telefon, do czego również zachęcam.

Jestem przekonana, że poprzez udział w spisie wszyscy stajemy się uczestnikami działań, które prowadzą do budowania lepszej przyszłości i poprawy sytuacji bytowej na obszarach wiejskich, bo jak głosi hasło tego spisu – Liczy się rolnictwo!

dr hab. Agnieszka Piotrowska-Piątek Dyrektor Urzędu Statystycznego w Kielcach Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego