Get Adobe Flash player

Menu

– luty

Spotkanie formacyjne z kandydatami do bierzmowania

„Jeśli grzech jest u ciebie królem, to ile wad, ile grzechów, tyle królów. Tacy królowie też mają tron w umysłach wielu ludzi. Jednakże, jeżeli kto wyznaje Chrystusa, natychmiast zwycięża takiego króla, strąca go z tronu swego umysłu. Jakże mógłby pozostać tron szatana w człowieku, w którym został wzniesiony tron dla Chrystusa?” Św. Ambroży.

We wtorkowy wieczór, kolejny z cyklu katechez w ramach Przygotowania naszych Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania skupiliśmy się na ogromnej Miłości, jaką Bóg ma wobec każdego, kto zgrzeszył i pragnie odzyskać łaskę uświęcającą tj. wolność, która warunkuje miłość. Nie zbrakło świadectw, animacji, dzielenia się Słowem Bożym. A spotkanie zakończyła wspólna modlitwa.

Kolejna katecheza we wtorek 6 marca o godz. 18.00 w kaplicy Pani Fatimskiej!

 

 

KSM przy nszej Parafii GOTÓW!

Pielgrzymka na Ogólnopolski Zjazd KSM do Jasnogórskiej Pani.

W dniu 24 lutego br  na Jasnej Górze odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie KSM-owiczów, młodych ludzi, gotowych służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie przez cnotę, naukę i pracę.

Wśród Młodych z całej Polski nie zabrakło młodych ludzi z naszej buskiej parafii. To spotkanie jeszcze bardziej umocniło w nas pragnienie, aby mocnej wierzyć, bardziej kochać to znaczy więcej być – jak mawiał Papież Polak.

Tego dnia w naszej (tylko, albo aż!) 12-osobowej grupie zawierzyliśmy Duszpasterstwo Młodzieży w nszej Parafii Pani Jasnogórskiej.

Uczestniczyliśmy w spotkaniu panelowym, konferencji pt „Tożsamość a nowoczesność”. Następnie po projekcji filmu o Historii KSM-u w Polsce uczestniczyliśmy we Eucharystii w kaplicy Jasnogórskiej, której przewodniczył abp Wacław Depo z bp Markiem Stolarczykiem. ​​​​​​

W ramach Duszpasterstwa Młodzieży w naszej Parafii zapraszamy Was Młodzi, którzy jesteście nadzieją Kościoła do KSM-u, wspólnoty młodych przy Parafii Św. Brata Alberta.

 Nasz Parafialny Odział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zrodził się z chęci bycia nie tylko w Kościele, ale dla Kościoła! Chcemy Być! ale Razem! We wspólnocie! Gdzie każdy jest ważny i na każdego się czeka! Chcemy razem tworzyć historię, której reżyserem będzie Jezus. On nas Łączy!

              

 

 

 

Droga Krzyżowa

poprowadzona przez Wspólnotę Drogi Neokatechumenalnej 23.02.2018 r.

 

Droga Krzyżowa cz.1

 

Droga Krzyżowa cz. 2

 

Droga Krzyżowa cz. 3

 

 

 

 

 

Słowo Biskupa Kieleckiego

Drodzy Diecezjanie!

W II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W ubiegłym roku – dzięki ofiarności wiernych Polsce – Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji dofinansowało ponad 140 dzieł na misjach, dofinansowało budowę 5 studni głębinowych w Afryce i budowę szkoły zawodowej dla 250 uczniów w Tanzanii. W ciągu całego roku Dzieło udziela systematycznej pomocy finansowej misjonarzom z Polski.

Składając serdeczne „Bóg zapłać” za zaangażowanie w misyjne dzieło Kościoła, zachęcam, abyśmy nie ustawali w trosce o misje i wsparli w najbliższą niedzielę postem, modlitwą i ofiarą złożoną do puszek 2032 misjonarzy polskich i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną.

Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa  Wasz Biskup † Jan Piotrowski

 

 

 

25 lat posługi duszpasterskiej Ks. Proboszcza

21 lutego minęło 25 lat posługi duszpasterskiej w naszej parafii Ks. Proboszcza Marka Podymy.

Mszę św. w intencji Ks. Proboszcza zamówili członkowie Wspólnoty Św. Brata Alberta.

 

Życzenia dla Ks. Proboszcza

 

Słowo Biskupa Kieleckiego

Drodzy Diecezjanie!

Ojciec Święty Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w niedzielę 4 lutego br. w obliczu rozmaitych sytuacji konfliktów, wojen i kataklizmów, jakie dzieją się w różnych zakątkach świata, wzywa nas wierzących i ludzi dobrej woli do podjęcia modlitwy i postu w intencji pokoju. Z woli Ojca Świętego dzień 23 lutego br. został ustanowiony, jako specjalny Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. W sposób szczególny owoce naszej modlitwy i postu ofiarujemy w intencji ludności Demokratycznej Republiki Konga i Południowego Sudanu.

„Ojciec Niebieski zawsze wysłuchuje swoich dzieci, kiedy wznoszą do Niego okrzyk w bólu i strapieniu „leczy złamanych na duchu i przewiązuje ich rany” (Ps 147, 3). Zwracam się z gorącym apelem, abyśmy usłyszeli to wołanie w naszym sumieniu, przed Bogiem, i zapytali samych siebie: „Co mogę zrobić dla pokoju?”. Z pewnością możemy się modlić, ale nie tylko. Każdy z nas, sam, może powiedzieć stanowcze „nie” dla przemocy. Przecież zwycięstwa uzyskane przemocą są zwycięstwami fałszywymi; przecież pracując na rzecz pokoju, czynię dobro każdemu!” (Papież Franciszek, Modlitwa Anioł Pański, 4 lutego 2018 r).

Odpowiadając na ten apel Ojca Świętego Franciszka zachęcam i zapraszam, abyśmy jako jedna wspólnota Kościoła kieleckiego w piątek 23 lutego 2018 r. podjęli modlitwę i post w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.

Jednocześnie zapraszam zarówno duszpasterzy i wiernych do zapoznania się z tegorocznym Orędziem Papieża Franciszka na Wielki Post, które jest piękną wielkopostną katechezą.

Wszystkim Drogim Diecezjanom, Kapłanom, Osobom Konsekrowanym i Wiernym Świeckim na czas Wielkiego Postu z serca udzielam pasterskiego Błogosławieństwa

† W Imię Ojca, † i Syna, † i Ducha Świętego. Amen.

Wasz Biskup  † Jan Piotrowski

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2018 zamieszczone jest w zakładce: Z życia Kościoła/-na świecie