Get Adobe Flash player

Menu

Ogłoszenia Duszpasterskie

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

16.06.2024 r.

 1. XI niedziela zwykła. Wigilia naszego odpustu. Powierzamy naszą wspólnotę parafialną wstawiennictwu wielkiego patrona św. Brata Alberta. Przypominamy sobie jego życie pełne miłości dla najuboższych z ubogich i wezwanie by „być dobrym jak chleb”. W naszym świętowaniu towarzyszy nam Wyższe Seminarium Duchowne wraz z ks. Rektorem Adamem Perzem, diakonem i alumnami. Polecamy ich opiece św. Brata Alberta i prosimy Dobrego Boga o dar nowych, świętych powołań kapłańskich i zakonnych. Mamy też doskonałą okazję by wesprzeć materialnie nasze seminarium duchowne datkami na tacę.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 piknik rodzinny. Będą zabawy, konkursy dla dzieci. Przewidziany jest również krótki kurs tańca. Usłyszymy również dobrą muzykę. Wspólnota św. Brata Alberta będzie nam towarzyszyć z kiermaszem albertowych słodkości i grillem. Zapraszamy do udziału w pikniku rodziny naszej parafii, kuracjuszy, gości, dzieci i młodzież.
 3. Dzisiaj z racji odpustu Wspólnota św. Brata Alberta tu przy kościele jak również przy kaplicy św. Anny organizuje kiermasz słodkości. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na świąteczną pomoc dla osób potrzebujących.
 4. Zapraszamy do uczczenia naszego Patrona w dniu jutrzejszym. Msze Święte juto: 6.30, 9.00, 12.00, 16.00 (dla kuracjuszy naszych sanatoriów) i 19.00. Uroczystej sumie odpustowej będzie przewodniczył Pasterz naszej diecezji Ksiądz Biskup Jan Piotrowski. W czasie sumy odsłonimy dodatkowe elementy wystroju kościoła, które wpisują się w jubileusz 40-lecia powstania naszej parafii. Prosimy o udział w procesji Druhów Strażaków, Żuawów Śmierci, Grupę Rekonstrukcyjną Patria, Harcerzy, Wspólnotę św. Brata Alberta, wspólnoty parafialne, parafian, kuracjuszy i gości. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 5. Wczoraj nasza parafia wzięła udział w finale konkursu „Aktywna Parafia”. Gratulujemy i dziękujemy uczestnikom konkursu za zaangażowanie w promocję naszej wspólnoty. Dziękujemy ks. Marcinowi, który włożył w to dzieło całe swoje serce i talent organizacyjny.
 6. W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, dyrekcje szkół, rodziców w niedzielę 23 czerwca o godz. 10.30. Chcemy dziękować za błogosławiony trud edukacji i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji.
 7. Dziękujemy Pielgrzymom na Jasną Górę w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących za ofiarę na potrzeby kościoła 700 zł.
 8. Nabożeństwo czerwcowe w kościele św. Brata Alberta codziennie o godz. 18.30, w kaplicy św. Anny o godz. 15.30.
 9. W niedzielę 23 czerwca zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Rozpoczniemy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP. Po koronce z radosnym śpiewem przejdziemy aleją Mickiewicza do muszli koncertowej w Parku Zdrojowym. O godz. 16.00 rozpocznie się piknik rodzinny. Przygotowane są konkursy, gry i zabawy dla dzieci. Nie zabraknie również nagród. Będzie można również posilić się wojskową grochówką. Chcemy uczcić również wszystkich ojców z okazji Dnia Ojca. Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi i młodzieżą, kuracjuszy i gości, wszystkich, którzy chcą bronić nienaruszalności życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
 10. W dniach 23-25 lipca organizujemy wyjazd parafialny do Wiednia i Klosterneuburga. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii. Zapisy u Pani Celiny (nr tel. 692 019 862).
 11. Modlitwa Różańcowa w intencji Kościoła i naszej Ojczyzny od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 12. Biuro Przyjaciół Radia Maryja organizuje 14 lipca w niedzielę pielgrzymkę na Jasną Górę na 33 spotkanie Rodziny Radia Maryja. Zapisy w biurze Radia Maryja oraz pod nr tel. 505 539 764.
 13. W kiosku parafialnym jest możliwość nabycia prasy katolickiej oraz dewocjonaliów.
 14. Oprowadzanie po kościele i spotkanie w Izbie Chleba w Domu Parafialnym na dzieleniu upieczonych w piecu chlebowym podpłomyków w środę o godz. 15.30. Zapraszamy kuracjuszy i gości.
 15. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
 • w poniedziałek 17 czerwca uroczystość odpustowa ku czci św. Brata Alberta Chmielowskiego
 • w piątek 21 czerwca wspomnienie obowiązkowe św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  1. Jubilatom, Solenizantom, Parafianom, Kuracjuszom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.
  2. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności ś.p. Piotra Herok l. 75 z oś. Puławskiego. Pogrzeb we wtorek o 16.00 w kaplicy cmentarnej. Módlmy się za zmarłego: Zdrowaś Maryjo … Wieczny Odpoczynek …

X NIEDZIELA ZWYKŁA

09.06.2024 r.

 1. X niedziela zwykła. Dziękujemy ks. doktorowi Andrzejowi Kwaśniewskiemu głoszone dzisiaj homilie i pomoc duszpasterską.
 2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć Wyższe Seminarium Duchowne. To okazja, by modlić się za nasze seminarium, ale również możliwość udzielenia materialnego… Czytaj dalej

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

02.06.2024 r.

 1. IX niedziela zwykła. Wielką radością i dumą naszej wspólnoty parafialnej są święcenia i prymicje naszego rodaka o. Grzegorza Kmiecika – franciszkanina. Dziękujemy Bogu za dar Jego powołania i prosimy o błogosławieństwo dla niego i nieustające umacnianie w codziennej… Czytaj dalej

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

30.05.2024 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii „Koncert Maryjny” dedykowany wszystkim Mamom. Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć pieśni w wykonaniu absolwentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – Marty Wąs – sopran, Michała Jewiarza – baryton oraz Jarosława Mrożka –… Czytaj dalej

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

26.05.2024 r.

1. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Nieprzenikniona tajemnica Ojca i Syna i Ducha Świętego. Zgłębiali tę tajemnicę wielcy teologowie. Zdefiniowały ją Sobory Powszechne pierwszych wieków chrześcijaństwa. Dziś dzień Matki. Naszym Mamom składamy najlepsze życzenia, otaczamy je modlitwą i wdzięczną miłością.… Czytaj dalej

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

O19.05.2024 r.

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Duch Święty, Dar Ojca i Syna. Obietnica wylania Ducha Świętego jest ciągle aktualna.
 2. Dzisiaj o godz. 12.00, dzieci klas trzecich z naszej parafii zostaną zaproszone po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Zapraszamy w… Czytaj dalej

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

12.05.2024 r.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nasza Ojczyzna jest w niebie. Tam zdążamy niezależnie od tego czy zdajemy sobie z tego sprawę czy nie. Pan Jezus przygotował dla nas w Domu Ojca Niebieskiego wieczne mieszkanie. Ta nadzieja niech nas mobilizuje… Czytaj dalej

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

05.05.2024 r.

 1. Szósta niedziela wielkanocna.
 2. W najbliższą niedzielę (12 maja) wysłuchamy świadectwa pielgrzymów naszej rodzimej grupy biało-zielonej zachęcającego do zaangażowania się w pielgrzymowanie na Jasną Górę. Pielgrzymi będą także rozprowadzać kremówki pakowane po dwie sztuki w cenie 10 zł oraz… Czytaj dalej

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28.04.2024 r.

 1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Maryi naszej Matce.Zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele św. Brata Alberta codziennie o godz. 18.30, w kaplicy św. Anny o godz. 15.30. Zachęcamy, by spotykać się przy figurkach, krzyżach przydrożnych. Niech rozbrzmiewa… Czytaj dalej

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

21.04.2024 r.

 1. Trzecia niedziela wielkanocna rozpoczyna tydzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Prośmy Pana żniwa, by nie zabrakło robotników …. Niepokoją pustoszejące seminaria, ale jeszcze bardziej pustoszejące kościoły. Dziękujemy ks. doktorowi Marcinowi Rokicie, ekonomowi naszej diecezji za głoszone Słowo… Czytaj dalej