Get Adobe Flash player

Menu

Ogłoszenia Duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28.05.2023 r.

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Duch Święty, Dar Ojca i Syna. Obietnica wylania Ducha Świętego jest ciągle aktualna. Czy znajdzie podatny grunt w naszych umysłach i sercach?
 2. Dzisiaj o godz. 12.00, dzieci klas trzecich z naszej parafii zostaną zaproszone po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Zapraszamy w Białym Tygodniu do przedłużenia tej pięknej uroczystości przez czynny udział w Eucharystii o godz. 19.00.
 3. Gościmy dzisiaj Siostrę Misjonarkę. Po Mszy Świętej będziemy mieli możliwość rozmowy z siostrą oraz wsparcia dzieł, w których posługuje.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w kościele św. Brata Alberta o 6.30, 11.00 i 19.00, w kaplicy św. Anny o 16.00.
 5. W środę kończymy nabożeństwa majowe. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w kościele św. Brata Alberta o godz. 18.30, a w kaplicy św. Anny o godz. 15.30.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy Apostolat Margaretka na czuwanie modlitewne w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich od godz. 18.00.
 7. W pierwszy piątek miesiąca w umówionych godzinach odwiedzimy chorych i osoby starsze z posługą sakramentalną. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas porannej Mszy Świętej oraz popołudniu od godz. 15.00 do 19.30. W pierwszy piątek miesiąc o godz. 19.00 Msza Święta będzie połączona z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Eucharystii i modlitwie będzie przewodniczył o. Pacyfik.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej porannej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Osoby, które odprawiają rekolekcje „Oddanie 33” zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00, podczas której uroczyście wypowiemy i podpiszemy akt oddania Maryi.
 9. W pierwszą niedzielę miesiąca w kaplicy św. Anny po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie modlitewne Róż Różańcowych.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00 krótka Akademia Papieska przygotowana przez dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Zbludowicach. Serdecznie zapraszamy.
 11. Dzieci, które w zeszłym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię św., zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie we wtorek o godz. 17.00.
 12. Dziękujemy Pielgrzymom do Kalwarii oraz do św. Rity za ofiarę złożoną na kościół.
 13. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w intencji zmarłych w Czyśćcu cierpiących w sobotę 10 czerwca. Wyjazd o 10.30. Zapisy u Pani Janiny (nr tel. 535 455 120).
 14. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek 29 maja o godz. 17.00 oraz w czwartek 1 czerwca o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.
 15. W niedzielę 4 czerwca po każdej Mszy Świętej ofiarami do puszek wesprzemy fundusz remontowo budowlany Diecezji Kieleckiej. Fundusz ten wspiera kościoły budujące w naszej diecezji i będące w trudnej sytuacji.
 16. Organizujemy wyjazd na koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha”, który odbędzie się 8 czerwca w Boże Ciało. Wyjazd ok godz. 15.00. Zapisy u Pani Marty (nr tel. 506 070 320).
 17. Ponawiamy zaproszenie do udziału w pielgrzymce do Rzymu i innych pięknych włoskich miast w dniach 11 – 20 września. Szczegóły na stronie internetowej parafii. Zapisy u Pani Celiny (nr tel. 692 019 862).
 18. W kiosku parafialnym jest możliwość nabycia prasy katolickiej oraz dewocjonaliów.
 19. Oprowadzanie po kościele i spotkanie w Izbie Chleba w domu parafialnym na dzieleniu upieczonych w piecu chlebowym podpłomyków w środę o godz. 15.30. Zapraszamy kuracjuszy i gości.
 20. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
 • w poniedziałek 29 maja święto NMP, Matki Kościoła
 • w środę 31 maja święto Nawiedzenia NMP
 • w czwartek 1 czerwca święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana (Dzień Dziecka)
 • w sobotę 3 czerwca wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  1. Jubilatom, Solenizantom, Parafianom, Kuracjuszom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

21.05.2023 r.

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.Nasza Ojczyzna jest w niebie. Tam zdążamy niezależnie od tego czy zdajemy sobie z tego sprawę czy nie. Pan Jezus przygotował dla nas w Domu Ojca Niebieskiego wieczne mieszkanie. Ta nadzieja niech nas mobilizuje… Czytaj dalej

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.05.2023 r.

 1. Szósta niedziela wielkanocna. Liturgia Słowa zaprasza nas do bezgranicznego zaufania Panu Bogu, który przygotował dla nas szczęśliwą przyszłość.
 2. Wojciech Skorupa – Misjonarz z Kazachstanu gorąco dziękuję za ofiarne wsparcie w kwocie 17 652 zł. Ponawia zaproszenie… Czytaj dalej

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

07.05.2023 r.

 1. Piąta niedziela wielkanocna. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej ks. Wojciecha Skorupę misjonarza z Kazachstanu. Modlitwą oraz ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła wspieramy jego działalność misyjną i sami w ten sposób odpowiadamy na wezwanie Chrystusa… Czytaj dalej

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI

03.05.2023 r.

 1. W sobotę wieczorem i całą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Wojciecha Skorupę – Misjonarza z Kazachstanu. Ks. Wojciech będzie głosił Słowo Boże, dzielił się doświadczeniem i pracą duszpasterską na misjach. Po Mszach św. przy wyjściu… Czytaj dalej

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

30.04.2023 r. 

 1. Czwarta niedziela wielkanocna rozpoczyna Tydzień modlitw o święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne. Prośmy Pana żniwa, by posłał robotników na żniwo swoje.
 2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Maryi naszej Matce.Zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele św. Brata… Czytaj dalej

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

23.04.2023 r.

 1. Trzecia niedziela wielkanocna rozpoczyna Tydzień Biblijny. Jesteśmy zaproszeni do lektury i medytacji Pisma Świętego. Biskup Kielecki Jan Piotrowski w komunikacie do diecezjan napisał:Pismo Święte, zarówno Starego jak i Nowego Testamentu, jest objawionym Słowem samego Boga, który jest… Czytaj dalej

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

16.04.2023 r.

 1. Święto Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus objawiając się św. Siostrze Faustynie pozostawił wielką obietnicę związaną z tym świętem: Pragnę, aby święto miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są… Czytaj dalej

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

10.04.2023 r.

 1. Poniedziałek Wielkanocny to drugi dzień w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do spotkań ze Zmartwychwstałym Chrystusem we wszystkie dni oktawy, którą zakończy Niedziela Miłosierdzia Bożego.
 2. Dziękujemy za pomoc w sfinansowaniu kosztów związanych z pracami brukarskimi wokół naszego kościoła: za… Czytaj dalej

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

O09.04.2023 r.

 1. Ktoś zapukał do drzwi… Niepewnie podeszła do nich Wiara… Obaw było wiele…

Ciemność zaczęła mieszać się ze światłem….Nie bój się, to ja, Nadzieja. Spójrz! Miłość Żyje! – dodała! On jest! Niezwyciężony, Nieśmiertelny Pan! Zbawca –… Czytaj dalej