Get Adobe Flash player

Menu

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła

2021-10-10

 1. W dniu dzisiejszym harcerze zbierają ofiary na żywy pomnik Św. Jana Pawła II czyli Fundusz Nowego Tysiąclecia przeznaczony na kształcenie niezamożnej młodzieży.
 2. Ruch Czystych Serc zaprasza na spotkanie formacyjne w dzisiejszą niedzielę 10 października o godz. 19.00 w Sali KSM w Domu Parafialnym. W czasie spotkania będą poruszane następujące tematy: Kim jestem? Kim chcę zostać? Czego się boję, o co się niepokoję? Chcę kochać siebie samego/siebie samą. Jak pokochać siebie?
 3. Dzisiaj zapraszamy na ostatni koncert w ramach Jesieni Organowej im. Prof. Feliksa Rączkowskiego, który odbędzie się w kościele świętego Brata Alberta o godz. 15.00.
 4. Różaniec Fatimski w środę 13-go października o godz. 16.00, potem Eucharystia i Procesja Światła. Przewodniczącym liturgii będzie ojciec Eliasz z Pińczowa.
 5. Zwiedzanie kościoła Św. Brata Alberta w środę o 15.30, a potem spotkanie przy piecu chlebowym w Izbie Chleba w Domu Parafialnym. Zapraszamy kuracjuszy.
 6. Msza św. o Uzdrowienie i Uwolnienie zostanie odprawiona przez ojca Pacyfika w czwartek w kościele św. Brata Alberta o godz. 17.00
 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego, wystawienie Najświętszego Sakramentu do osobistej adoracji oraz możliwość spowiedzi w kościele św. Brata Alberta w piątek w godzinach od 15.00 do 16.30.
 8. Comiesięczna Msza św. od Wspólnoty św. Brata Alberta za chorych, samotnych, uzależnionych od alkoholu, narkotyków, hazardu, komputera w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału szczególnie rodziny uzależnionych, aby wspólnie z nami prosić o wyzwolenie z nałogów swoich bliskich przez wstawiennictwa św. Brata Alberta.
 9. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę, przesłane będą do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.
 10. Możemy już zamawiać „Wypominki”. Za wypominki roczne ofiara od jednej wspominanej osoby tak, jak za Mszę św. a za wypominki jednorazowe ofiara wg uznania.
 11. W kiosku parafialnym dostępna jest prasa katolicka, różańce, pamiątki i książki.
 12. Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Busku-Zdroju zwraca się za naszym pośrednictwem z apelem na początku sezonu grzewczego: Komenda Pow. Straży Pożarnej apeluje bezwzględnie o dokonanie przeglądów instalacji i urządzeń grzewczych, przewodów dymowych i wentylacyjnych. Pełny tekst znajdziemy na tablicach ogłoszeń i na Stronie internetowej parafii.
 13. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Annę Pitula lat 49 z Siesławic. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 na buskim cmentarzu. Módlmy się o zbawienie dla ś.p. Anny: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 

XXVII Niedziela Zwykła

2021-10-03

 1. Wczoraj w Kościele św. Brata Alberta rozpoczęliśmy Jesień Organową im. Prof. Feliksa Rączkowskiego. Kolejne koncerty będą odbywać się w Busku-Zdroju, Miechowie i w Skalbmierzu. Od dzisiaj do piątku koncerty o godz. 15.00 w sobotę o godz. 19.00. Szczegóły na… Czytaj dalej

XXVI Niedziela Zwykła

2021-09-26

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12 tej.
2. W środę o 15.30 zapraszamy kuracjuszy na zwiedzanie kościoła Św. Brata Alberta. Na zakończenie spotykanie w Izbie Chleba w Domu Parafialnym.
3. Msza św. w… Czytaj dalej

XXV Niedziela Zwykła

2021-09-19

1. Zwiedzanie kościoła Św. Brata Alberta w środę o 15.30, zapraszamy kuracjuszy. Na zakończenie spotkanie w Izbie Chleba i dzielenie się podpłomykami upieczonymi w tradycyjnym piecu chlebowym Domu Parafialnym.

2. Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie w kościele św.… Czytaj dalej

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

2021-09-12

1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Seminaryjny również dzień Beatyfikacji Sług Bożych: Prymasa Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Okolicznościowy Koncert Organowy dla uczczenia beatyfikacji kardynała w wykonaniu pana Pawła Wróbla odbędzie się w kościele św. Brata Alberta o godz.… Czytaj dalej

XXIII Niedziela Zwykła

2021-09-05

1. Caritas Polska we współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie trzymiesięczną interwencję humanitarną natychmiastową pomoc dla około 1500 rodzin. Również w Polsce już działają Centra Migrantów i Uchodźców prowadzone… Czytaj dalej

XXII Niedziela Zwykła

2021-08-29

 1. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy przygotowali posiłek i podali go pielgrzymom Pielgrzymki Rowerowej Diecezji Kieleckiej.
 2. W środę rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Polecajmy w naszych modlitwach młodzież i dzieci, nauczycieli i katechetów, aby Duch Święty wszystkich napełnił swoim światłem… Czytaj dalej

XXI Niedziela Zwykła

2021-08-22

 1. Ks. bp Jan Piotrowski w ramach zmian wikariuszowskich przeniósł ks. Dariusza Węgrzyna do parafii św. Józefa w Kielcach a na jego miejsce mianował ks. Jarosława Góralskiego, który przychodzi do nas z parafii Koniusza. Księdzu Dariuszowi dziękuje za piękną, oddaną… Czytaj dalej

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

2021-08-15

1. Dzisiaj w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny błogosławieństwo ziół i kwiatów. Dziś obchodzimy też Święto Wojska Polskiego i wspominamy Bitwę Warszawską w czasie której Maryja przechyliła szalę zwycięstwa.
2. Rekolekcje „Beatyfikacja 33” pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję”… Czytaj dalej

XIX Niedziela Zwykła

2021-08-08

 1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali posiłek dla Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej. Jedzenia wystarczyło dla wszystkich. Dziękuję Panu Kazimierzowi Krzemińskiemu za przekazanie wody. Możemy duchowo przeżywać pielgrzymkę uczestnicząc w Apelu w kościele św. Brata Alberta po Mszach św. wieczornych lub przez… Czytaj dalej