Get Adobe Flash player

Menu

– czerwiec

MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA

W związku z przejściem proboszcza Ks. Prałata Marka Podymę na emeryturę, w czasie Mszy św. w niedzielę, 26 czerwca o godz. 12.00,  ks. proboszcz dziękował  wszystkim za wieloletnią współpracę przy budowie Kościoła żywego i materialnego.

Również parafianie, przedstawiciele wspólnot parafialnych, władz samorządowych, służb mundurowych, sanatoriów i szkół dziękowali ks. Prałatowi za ponad 29 lat posługi w parafii św. Brata Alberta.

Po południu, w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się koncert w podziękowaniu ks. Markowi Podymie. Wystąpił zespół „Mała Armia Janosika”.

Więcej zdjęć w Galerii.

ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

ZAPROSZENIE

Nagranie koncertu:

 

 

ODPUST PARAFIALNY 2022 r.

 

Więcej zdjęć w Galerii  https://albert-busko.pl/2022/06/odpust-parafialny-3/

 

BOŻE  CIAŁO  2022 r.

 

SAKRAMENT  BIERZMOWANIA

MSZA ŚW. JUBILEUSZOWA

10 czerwca proboszcz Ks. Prałat Marek Podyma i księża wyświęceni w diecezji kieleckiej w roku 1972 modlili się wraz z Ks. bp Janem Piotrowskim na Jasnej Górze, dziękując Bogu za 50. lat kapłaństwa.

W niedzielę, 12 czerwca o godz. 12.00 odprawiona została Msza św. o Boże błogosławieństwo, zdrowie, dary Ducha Św., opiekę Matki Bożej, potrzebne łaski dla Ks. Prałata Marka Podymy w 50 r. święceń kapłańskich. Mszę św. zamówiły wspólnoty naszej parafii.

MSZA ŚW. PRYMICYJNA

W niedzielę, 12 czerwca, na Mszy św. o godz. 9.00 neoprezbiter ks Michał Stępień z parafii Dobrowoda odprawił w naszym kościele Mszę św. Prymicyjną i udzielił błogosławieństwa.

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Tradycyjnie, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dzieci z klas trzecich z naszej parafii po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą.

W sobotę, 11 czerwca, dzieci pierwszokomunijne udały się na pielgrzymkę do Sanktuarium Krzyża Św. w Mogile, Muzeum Św. Brata Alberta w Igołomi. Na zakończenie był czas na zabawę w Gojump Park Trampolin w Krakowie.