Get Adobe Flash player

Menu

– luty

Dzień Skupienia dla Księży

W sobotę dnia 2-go marca br.  odbył się w naszym kościele w kaplicy Fatimskiej międzydekanalny Dzień Skupienia dla Księży. Poprowadził go Ojciec Duchowny Diecezji Kieleckiej ks. Tomasz Rusiecki.
ks. Marek Podyma

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Tradycyjnie z okazjo Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wykletych w naszym kościele młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Busku –Zdroju z grupy Rekonstrukcyjno-Teatralnej “Pegaz”, przygotowała pod przewodnictwem Pań Marii Nogaś i Marzeny Noga spektakl historyczny upamiętniający Żołnierzy Wyklętych z podziemia antykomunistycznego. W ten sposób po latach milczenia i skazani na niepamięć bohaterowie walki z Radzieckim zniewoleniem na nowo zajmują godne miejsce w naszej dziejowej historii.

ks. Marek Podyma

 

 

 

 

 

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-82631

ZAPROSZENIE

Komunikat Biskupa Kieleckiego na Jubileusz 25-lecia KSM w Diecezji Kieleckiej

Drodzy Diecezjanie, Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Troska Kościoła o ludzi młodych jest bardzo ważnym zadaniem, czego przykładem był ostatni Synod Biskupów poświęcony młodzieży i Światowe Dni Młodzieży w Panamie z udziałem Ojca Świętego Franciszka. Jedną z form zrzeszających młodych ludzi jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży powstałe w latach 30-tych XX wieku, a odrodzone w latach 90-tych. Patronami odnowionego Stowarzyszenia zostali: św. Stanisław Kostka i bł. Karolina Kózkówna.
W sobotę – 23 lutego br. w Zespole Szkół Katolickich w Kielcach odbędą się uroczyste obchody 25-lecia KSM Diecezji Kieleckiej.

Obecnie w Polsce jest ok. 15 tysięcy członków Stowarzyszenia. Na terenie Diecezji Kieleckiej ok. 220 młodych ludzi działa w 10 oddziałach w parafiach: Bieliny, Bodzentyn, św. Brata Alberta w Busku-Zdroju, Chęciny, Ducha Świętego w Kielcach, św. Jadwigi Królowej w Kielcach, Leszczyny, Łopuszno, Skała i Stojewsko. W oddziałach parafialnych odbywają się cotygodniowe spotkania formacyjne, podczas których młodzi umacniają się w wierze i omawiają aktualne wydarzenia z życia Kościoła i świata. Wspólna modlitwa, rekolekcje i dni skupienia kształtują relację z Panem Bogiem i z Kościołem. To z kolei wpływa na zaangażowanie młodzieży w życie wspólnoty parafialnej i lokalnej społeczności.

KSM pragnie docierać do ludzi młodych. Dla nich organizuje warsztaty, a także coroczne wydarzenia: Pielgrzymkę Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, Wieczór z bł. Karoliną, Nocną Drogę Krzyżową z Kielc na Święty Krzyż, Konferencję Walentynkową, Bierzmoreko, czyli weekendowe dni skupienia dla kandydatów do bierzmowania
w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej.

Zachęcam Was, Młodzi, abyście wstępowali w szeregi KSM-u. W Stowarzyszeniu znajdziecie wielu przyjaciół, a przede wszystkim Jezusa Chrystusa. Wszystkim Diecezjanom,
a szczególnie rodzicom naszej młodzieży, polecam dzieło KSM-u modlitewnej pamięci i z serca błogosławię.

Wasz biskup† Jan Piotrowski

100-lecie powołania Ordynariatu Polowego w Polsce

https://ordynariat.wp.mil.pl/pl/articleswiadomosci-luty-2019-r-q/2019-02-093-abp-godz-ustanowienie-biskupstwa-polowego-byo-znakiem-zmartwychwstajacej-do-zycia-rzeczypospolitej/

 

W uroczystościach uczestniczył proboszcz naszej parafii, Ks. Prałat Marek Podyma.

 

 

 

 

Mistrzowie Polski!

Reprezentacja Księży Diecezji Kieleckiej, w tym nasz Ks. wikariusz Arkadiusz Pasoń, zdobyła złoty medal na XV Mistrzostwach Piłki Halowej, które były rozgrywane na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Serdecznie gratulujemy!

Święto Ofiarowania Pańskiego

 

 

Zaproszenie