Get Adobe Flash player

Menu

– czerwiec

Modlitwa z Ks. Bp Janem Piotrowski na buskim cmentarzu

 

WIZYTACJA KANONICZNA

KS. BISKUPA JANA PIOTROWSKIEGO 21.06.2020 r.

 

Homilia Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego

 

 

       

 

ODPUST  PARAFIALNY  2020 r.

JUBILEUSZ ZGROMADZENIA

SIÓSTR KANONICZEK DUCHA ŚWIĘTEGO

14 czerwca br. na Mszy św. o godz. 9.00 Siostry Kanoniczki Ducha Świętego mające Dom Zakonny na terenie naszej parafii, obchodziły jubileusz 800 lat działalności Zakonu Ducha Świętego na Ziemiach Polskich.

 

 

 

KWESTA NA RZECZ HOSPICJUM

W niedzielę, 14 czerwca r., odbyła się w naszej parafii zbiórka do puszek na zakończenie prac w Buskim Hospicjum.

Łącznie, przy Kaplicy św. Anny i przy kościele parafialnym,  wolontariuszki zebrały kwotę 4700 zł 10 gr.

Serdeczne podziękowania wszystkich ofiarodawcom.

SZANOWNI MIESZKAŃCY BUSKA – ZDROJU,

WIERNI WSZYSTKICH BUSKICH PARAFII.

Od kilku miesięcy dekanat Busko – Zdrój przeżywa Wizytację Kanoniczną  Biskupa Kieleckiego  Jana Piotrowskiego. W ramach wizytacji, swoją troska Pasterską Ks. Biskup obejmuje także cmentarze.

Nasze  Buskie parafie korzystają z „ cmentarza komunalnego oraz jednego, wspólnego cmentarza wyznaniowego,  który jest w administracji najstarszej Buskiej Parafii, Niepokalanego Poczęcia NMP.  Zwracamy się z serdeczną prośbą o posprzątanie swoich grobów rodzinnych w obrębie cmentarza.

W  niedzielę,  28 czerwca,  Ks. Biskup nawiedzi cmentarz, gdzie o godz. 15.00 odprawi nabożeństwo za zmarłych w kaplicy cmentarnej i nawiedzi kilka grobów. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na cmentarz i wspólną z księdzem Biskupem modlitwę za zmarłych.

Pragnę także zwrócić się z apelem, prośbą, aby wszyscy, którzy są  dzierżawcami miejsc grobowych na cmentarzu, starali się systematycznie wnosić opłaty na dzierżawienie grobów.

Przypomina się, że zgodnie z regulaminem cmentarnym opłata za grób jest aktualna przez 20 lat od dnia wniesienia opłaty.  Koszty utrzymania porządku na cmentarzu nieustannie wzrastają, szczególnie ze względu na opłatę na wywóz śmieci. Mamy nadzieję, że każdy rozumie istniejącą sytuację i wymagania sanitarne.

Prosimy więc o systematyczne wpłaty za dzierżawę grobów u administratora cmentarza, Pana Macieja Dudkiewicza.  Zachęcamy także do przypomnienia sobie „ REGULAMINU CMENTARZA”. Regulamin cmentarza w wersji skróconej znajduje się przed wejściem cmentarz. Pełny regulamin można przeczytać na stronie internetowej parafii, czy tez w kancelarii Buskich parafii.

W najbliższym czasie będzie można na stronie internetowej korzystać z zagospodarowania cmentarza i danych wszystkich grobów znajdujących się w obrębie cmentarza.

Busko – Zdrój  13 czerwca 2020 r.

Ks. Tadeusz Szlachta, Proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia  NMP w Busku – Zdroju

BOŻE  CIAŁO  2020