Get Adobe Flash player

Menu

– czerwiec

MSZA ŚWIĘTA PRYMICYJNA

W niedzielę 18 czerwca, Ks. Piotr Roch, który odbywał w naszej parafii praktykę wielkopostną  odprawił Prymicyjną Eucharystię o godz. 12.00 w kościele św. Brata Alberta i o 16.00 w kaplicy św. Anny.

 

 

DZIEŃ SEMINARYJNY

W niedzielę 18 czerwca w naszej parafii gościliśmy Ks. Tomasza Szczepanika, Dyrektora Administracyjnego Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach oraz alumnów tego seminarium. Modliliśmy się za alumnów, przełożonych, profesorów, jak również o dar świętych powołań kapłańskich. Ofiarami na tacę wsparliśmy tę wyjątkową uczelnię, którą możemy określić „sercem diecezji”.

BIERZMOWANIE I ODPUST PARAFIALNY

ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

ZAPROSZENIE

 

 

 

BOŻE  CIAŁO  2023 r.

Fot. Ks. M. Podyma

 

 

 

 

Fot. M. Nogaś

DYSPENSA

Drodzy Diecezjanie!

Mając na uwadze dobro duchowe wiernych powierzonych mej pasterskiej trosce, odpowiadając na liczne prośby i zapytania dotyczące konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek przypadający po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zachowując przepisy kan. 88 i 89 KPK, niniejszym udzielam wszystkim wiernym diecezjanom oraz przebywającym na terenie Diecezji Kieleckiej dyspensy od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 9 czerwca 2023 r.

Jednocześnie zachęcam tych wiernych, którzy skorzystają z łaski dyspensy, aby podjęli dzieła miłosierdzia lub inne czyny pokutne, które zastąpią przepisaną na ten dzień wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

† Jan Piotrowski BISKUP KIELCECKI

ZAPROSZENIE