Get Adobe Flash player

Menu

PIELGRZYMKI

ZIEMIA ŚWIĘTA 2024

 

Ziemia Święta to piąta Ewangelia, a pielgrzymowanie po niej to zawsze rekolekcje. Tu nie da się po prostu być i nic nie przeżyć. Choć czasem obraz przesłania Słowo, to ostatecznie zawsze zostają one pojednane, a pielgrzymowanie staje się przemianą serca. To ona,a nie same widoki, są celem. Jednak bez tych obrazów trudno cokolwiek przeżyć, dlatego zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

ZIEMIA ŚWIĘTA 

11-18.02.2024 

4399 PLN/ 45 os.

Jerozolima – unikatowe miasto Trzech Wielkich Religii

przelot do Tel Awiwu,

kąpiel w Morzu Martwym

wyjątkowa tradycyjna kuchnia Ziemi Świętej

 

 Dzień 1

Przyjazd na lotnisko, odprawy i rozpoczęcie pielgrzymki do Ziemi Świętej. Lądowanie w stolicy kraju, odprawy izraelskie. Przejazd do centrum Betlejem, zwiedzanie: Bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Plac Żłóbka. Przejazd na Pole Pasterzy, Msza św. w Betlejem (w razie późnego przylotu program zostanie zrealizowany 8. dnia). Wieczorem przejazd do hotelu w Betlejem, kolacja (jeśli godzina przylotu na to pozwoli), nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Jafy, malowniczo położonej nad brzegiem Morza Śródziemnego z widokami na Tel Awiw, kościół św. Piotra. Nawiedzenie Ain Karem – ojczyzny św. Jana Chrzciciela, Msza św., położony na wzgórzu kościół Nawiedzenia oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Później Parlament Izraelski i symbol kraju – Menora.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do Betanii, podróż przez Pustynię Judzką nad Jordan  do miejsca  chrztu  Pana  Jezusa – uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Następnie wizyta w Jerychu – sykomora Zacheusza oraz panorama Góry Kuszenia. W ciągu dnia Eucharystia. Potem lunch, a na koniec odpoczynek nad Morzem Martwym – możliwość zdrowotnych kąpieli. Powrót do Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy, wjazd na Górę Oliwną na miejsce wniebowstąpienia, potem nawiedzenie kościołów Pater Noster oraz Dominus Flevit (z drogi wspaniałe widoki na Starą Jerozolimę). U stóp wzgórza nawiedzenie Grobu Matki Bożej. Następnie Grota Zdrady, Ogród Oliwny i Kościół Narodów ze Skałą Agonii (czas na modlitwę). Po południu przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Zmartwychwstania. W ciągu dnia Msza św. Powrót do Betlejem, kolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie i ponowny wyjazd do Jerozolimy: panorama Wzgórza Świątynnego, Ściana Płaczu – najświętsze miejsce dla Żydów. Przejście wzdłuż murów starej Jerozolimy na Syjon: Wieczernik, Bazylika Zaśnięcia Matki Bożej (z zewnątrz). Przejście do starej części Jerozolimy. Druga wizyta w Bazylice Zmartwychwstania. Wejście na Golgotę, podejście do Grobu Pańskiego. W ciągu dnia Eucharystia. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Wieczorem   dla   chętnych   wyjazd   na    wycieczkę:    „Jerozolima    nocą” – podziwianie panoramy podświetlonego miasta Trzech Wielkich Religii z punktów widokowych. Cena: 35 dolarów, min. 15 os.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd nad Jezioro Galilejskie – przyjazd do Kafarnaum (dom św. Piotra, miejsca nauczania Jezusa), zwiedzanie Tabghy, gdzie nad samym brzegiem znajduje się kościół Prymatu św. Piotra. Następnie wjazd na Górę Błogosławieństw, dalej rejs po Jeziorze Genezaret i obiad z rybą św. Piotra. W ciągu dnia Msza św. Przejazd do hotelu w Galilei, kolacja, nocleg.

Dzień 7

Wczesne  śniadanie,  zwiedzanie Nazaretu, miasta  dorastania  Jezusa  Chrystusa,  Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa (z zewnątrz). Potem wjazd na Górę Tabor – miejsce Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Kany Galilejskiej – uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w miejscu pierwszego cudu Chrystusa. Na koniec wizyta w Hajfie – Góra Karmel. W ciągu dnia Eucharystia. Przejazd do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu transfer lotniskowy, odprawy izraelskie i wylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki do Izraela.

 

CENA ZAWIERA 

 • przelot Kraków – Tel-Awiw – Kraków z bagażem podręcznym 40x20x30 cm oraz bagażem podręcznym 55x40x23 cm do 10 kg,
 • przejazdy w Izraelu i Palestynie klimatyzowanym autobusem,
 • 6 noclegów w hotelach *** w pokojach 2/3-osobowych z łazienkami,
 • 6 śniadań i 6 kolacji,
 • opiekę pilota,
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł) oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 zł),
 • ubezpieczenie Standard + Choroby Przewlekłe w firmie Signal Iduna

(KL 20 000 euro + kwarantanna, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).

CENA NIE ZAWIERA 

 • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (3295 zł),
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, opłat wjazdowych do miast i parkingowych, kosztów przewodnika, opłat miejscowych, zwyczajowych napiwków oraz słuchawek systemu Tour Guide – koszt 300 USD/os., płatne pilotowi,

 UWAGI

 •  aby wjechać do Izraela niezbędny jest paszport, ważny min. 6 miesięcy licząc od dnia powrotu.       W paszporcie nie można posiadać śladu wizyty w Arabii Saudyjskiej, Syrii, Indonezji, Iranie i Libanie. podczas kontroli na granicy  Izraela pielgrzymom nie są wbijane stemple  do paszportu, otrzymują  w zamian niewielkie kartki, które należy zachować do dnia wylotu
 • posiłki w trakcie pielgrzymki do Izraela i Palestyny – w formie bufetu (kuchnia bliskowschodnia)
 • niezalecane jest zabieranie pamiątek z krajów arabskich.

 

 

 

PADWA – RZYM – WATYKAN – MONTE CASSINO – PIZA – LUKKA – BOLONIA – WENECJA – WIEDEŃ/KAHLENBERG

11-20.09.2023

Dzień 1                        11.09.2023 (poniedziałek)

0:30 – Msza Św. w kościele prafialnym, 2:00 – wyjazd z Buska Zdrój, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch, zakwaterowanie w hotelu na terenie Włoch, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2                        12.09.2023 (wtorek)

W godzinach porannych wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do PADWY – miasta znanego jako miejsce życia św. Antoniego nazywanego Il Santo, zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego, w której znajduje się jego grób i kaplica jego relikwii, Msza Św., przejazd w kierunku Rzymu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3                        13.09.2023 (środa)

Po wczesnym śniadaniu przejazd do WATYKANU, uczestnictwo w generalnej audiencji u Ojca Świętego, na Placu Św. Piotra (jeśli Papież będzie obecny), nawiedzenie Bazyliki św. Piotra, Bazyliki Santa Maria Maggiore oraz Bazyliki św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Msza Św. w jednej z rzymskich świątyń, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4                        14.09.2023 (czwartek)

Po śniadaniu przejazd do RZYMU, zwiedzanie Wiecznego Miasta, m.in.: katakumby św. Kaliksta, Koloseum (z zewnątrz), Forum Romanum (z zewnątrz), Kapitol, Fontanna di Trevi, Panteon, Piazza Navona, Bazylika św. Pawła za Murami, Msza Św., powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5                        15.09.2023 (piątek)

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu,  wyjazd na MONTE CASSINO – miejsca słynnej bitwy 2 Korpusu Polskiego z Niemcami, wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich oraz w Opactwie Benedyktynów, Msza Św.,  przejazd w kierunku Pizy – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6                        16.09.2023 (sobota)

Po śniadaniu przejazd do PIZY, zwiedzanie wizyta na Placu Cudów, na którym mieści się m.in. słynna Krzywa Wieża – wizytówka miasta i jedna z najbardziej popularnych budowli świata, katedra ze wspaniałą amboną Giovanniego Pisano i tzw. lampą Galileusza, dzięki której, według legendy, uczony wymyślił swoją teorię, okazałe baptysterium, przejazd do LUKKI, katedra San Martino ze słynnym wizerunkiem Volto Santo, plac Napoleona, kościół San Michele in Foro, romańska bazylika San Frediano z relikwiami patronki miasta, św. Zyty, Msza Św., kolacja w winnicy, połączona z degustacją produktów regionalnych, w tym czterech toskańskich win, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 7                        17.09.2023 (niedziela)

Po śniadaniu do BOLONII – jedno z najsławniejszych włoskich miast, sławę swą zawdzięcza najstarszemu w Europie, założonemu w 1088 r., Uniwersytetowi Bolońskiemu, zwiedzanie Starego Miasta: budynki uniwersyteckie (z zewnątrz), Piazza Maggiore, Bazylika św. Petroniusza,  Bazylika św. Dominika, Msza Św., przejazd w kierunku Wenecji – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8            18.09.2023 (poniedziałek)

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do WENECJI, rejs łodzią na Plac św. Marka, zwiedzanie Bazyliki św. Marka, Campanila, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Most Rialto, Msza Św., po południu wyjazd w kierunku granicy austriackiej, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9            19.09.2023 (wtorek)

Po bardzo wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do WIEDNIA, Msza Św. w Sanktuarium na Kahlenbergu, z którego rozpościera się rozległa panorama Wiednia, w miejscu szczególnym w świadomości polskiego Narodu, które z biegiem lat stało się „sanktuarium polskiego patriotyzmu”, wyjazd do Polski. Przyjazd do Buska Zdrój ok. północy.

Cena: 2.655 zł + 205 euro (kalkulacja na min. 40 osób)

Cena: 2.810 zł + 215 euro (kalkulacja na min. 35 osób) 

Cena obejmuje:

– transport komfortowym autokarem (WC, video, klimatyzacja, barek),

– 8 noclegów w hotelach*** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami),

– wyżywienie: 8x śniadanie kontynentalne* wzmocnione serem i szynką, 7x obiadokolacja (2 dania, deser/owoc, woda), 1x obiadokolacja w lokalnej restauracji połączona z degustacją wina,

– opiekę pilota,

– opiekę duchową kapłana,

– usługi lokalnych przewodników,

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wynajem radioodbiorników,  rejs w Wenecji,

– realizację programu jw.,

– ubezpieczenie KL/NNW/CHP (koszty leczenia i transportu – 20.000 EUR, trwały uszczerbek na zdrowiu – 15.000 PLN, bagaż – 1.000 PLN  – SIGNAL IDUNA).

* śniadanie kontynentalne – składa się z pieczywa (często słodkiego), masła, miodu, dżemu oraz kawy lub herbaty.

Cena nie obejmuje:

– dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 5,9% kosztów imprezy (płatne w dniu zgłoszenia).

Dopłata do pokoju 1 os.: 600 zł/os.

UWAGA

Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Cena imprezy może ulec niewielkiej zmianie w przypadku zmiany kursu walut, podwyżki cen paliw lub podatków.

Wybór miejsca w autokarze jest uzależniony od terminu zgłoszenia.

Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Każdy z uczestników jest zobowiązany do posiadania ważnego paszportu lub dowodu osobistego. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!