Get Adobe Flash player

Menu

PIELGRZYMKI

PADWA – RZYM – WATYKAN – MONTE CASSINO – PIZA – LUKKA – BOLONIA – WENECJA – WIEDEŃ/KAHLENBERG

11-20.09.2023

Dzień 1                        11.09.2023 (poniedziałek)

0:30 – Msza Św. w kościele prafialnym, 2:00 – wyjazd z Buska Zdrój, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch, zakwaterowanie w hotelu na terenie Włoch, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2                        12.09.2023 (wtorek)

W godzinach porannych wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do PADWY – miasta znanego jako miejsce życia św. Antoniego nazywanego Il Santo, zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego, w której znajduje się jego grób i kaplica jego relikwii, Msza Św., przejazd w kierunku Rzymu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3                        13.09.2023 (środa)

Po wczesnym śniadaniu przejazd do WATYKANU, uczestnictwo w generalnej audiencji u Ojca Świętego, na Placu Św. Piotra (jeśli Papież będzie obecny), nawiedzenie Bazyliki św. Piotra, Bazyliki Santa Maria Maggiore oraz Bazyliki św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Msza Św. w jednej z rzymskich świątyń, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4                        14.09.2023 (czwartek)

Po śniadaniu przejazd do RZYMU, zwiedzanie Wiecznego Miasta, m.in.: katakumby św. Kaliksta, Koloseum (z zewnątrz), Forum Romanum (z zewnątrz), Kapitol, Fontanna di Trevi, Panteon, Piazza Navona, Bazylika św. Pawła za Murami, Msza Św., powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5                        15.09.2023 (piątek)

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu,  wyjazd na MONTE CASSINO – miejsca słynnej bitwy 2 Korpusu Polskiego z Niemcami, wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich oraz w Opactwie Benedyktynów, Msza Św.,  przejazd w kierunku Pizy – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6                        16.09.2023 (sobota)

Po śniadaniu przejazd do PIZY, zwiedzanie wizyta na Placu Cudów, na którym mieści się m.in. słynna Krzywa Wieża – wizytówka miasta i jedna z najbardziej popularnych budowli świata, katedra ze wspaniałą amboną Giovanniego Pisano i tzw. lampą Galileusza, dzięki której, według legendy, uczony wymyślił swoją teorię, okazałe baptysterium, przejazd do LUKKI, katedra San Martino ze słynnym wizerunkiem Volto Santo, plac Napoleona, kościół San Michele in Foro, romańska bazylika San Frediano z relikwiami patronki miasta, św. Zyty, Msza Św., kolacja w winnicy, połączona z degustacją produktów regionalnych, w tym czterech toskańskich win, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 7                        17.09.2023 (niedziela)

Po śniadaniu do BOLONII – jedno z najsławniejszych włoskich miast, sławę swą zawdzięcza najstarszemu w Europie, założonemu w 1088 r., Uniwersytetowi Bolońskiemu, zwiedzanie Starego Miasta: budynki uniwersyteckie (z zewnątrz), Piazza Maggiore, Bazylika św. Petroniusza,  Bazylika św. Dominika, Msza Św., przejazd w kierunku Wenecji – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8            18.09.2023 (poniedziałek)

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do WENECJI, rejs łodzią na Plac św. Marka, zwiedzanie Bazyliki św. Marka, Campanila, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Most Rialto, Msza Św., po południu wyjazd w kierunku granicy austriackiej, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9            19.09.2023 (wtorek)

Po bardzo wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do WIEDNIA, Msza Św. w Sanktuarium na Kahlenbergu, z którego rozpościera się rozległa panorama Wiednia, w miejscu szczególnym w świadomości polskiego Narodu, które z biegiem lat stało się „sanktuarium polskiego patriotyzmu”, wyjazd do Polski. Przyjazd do Buska Zdrój ok. północy.

Cena: 2.655 zł + 205 euro (kalkulacja na min. 40 osób)

Cena: 2.810 zł + 215 euro (kalkulacja na min. 35 osób) 

Cena obejmuje:

– transport komfortowym autokarem (WC, video, klimatyzacja, barek),

– 8 noclegów w hotelach*** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami),

– wyżywienie: 8x śniadanie kontynentalne* wzmocnione serem i szynką, 7x obiadokolacja (2 dania, deser/owoc, woda), 1x obiadokolacja w lokalnej restauracji połączona z degustacją wina,

– opiekę pilota,

– opiekę duchową kapłana,

– usługi lokalnych przewodników,

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wynajem radioodbiorników,  rejs w Wenecji,

– realizację programu jw.,

– ubezpieczenie KL/NNW/CHP (koszty leczenia i transportu – 20.000 EUR, trwały uszczerbek na zdrowiu – 15.000 PLN, bagaż – 1.000 PLN  – SIGNAL IDUNA).

* śniadanie kontynentalne – składa się z pieczywa (często słodkiego), masła, miodu, dżemu oraz kawy lub herbaty.

Cena nie obejmuje:

– dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 5,9% kosztów imprezy (płatne w dniu zgłoszenia).

Dopłata do pokoju 1 os.: 600 zł/os.

UWAGA

Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Cena imprezy może ulec niewielkiej zmianie w przypadku zmiany kursu walut, podwyżki cen paliw lub podatków.

Wybór miejsca w autokarze jest uzależniony od terminu zgłoszenia.

Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Każdy z uczestników jest zobowiązany do posiadania ważnego paszportu lub dowodu osobistego. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!