Get Adobe Flash player

Menu

Ogłoszenia Duszpasterskie

2017-10-15

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy w ubiegłą niedzielę swoimi modlitwami oraz ofiarami wsparli Fundusz Stypendialny Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Dziękuję harcerzom ze Zbludowic i z Górki oraz ich wychowawcom za przeprowadzenie zbiórki. Łącznie zebrano sumę 5451zł. Bóg zapłać. Dzisiaj na Sumie harcerze ze Zbludowic przedstawią program o świętym Janie Pawle II.
 2. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy na dodatkowy Różaniec Papieski. Po modlitwie Różańcowej odbędzie się spotkanie informacyjne z kandydatami do Bierzmowania z klas trzecich gimnazjum i ich rodzicami.
 3. We wtorek 17-go października, w dniu Patrona naszej Parafii, na Mszy św. o godz. 17.00 pobłogosławimy bochenek chleba przygotowany przez Wspólnotę św. Brata Alberta jako znak gotowości wspólnoty wierzących do dzielenia się z potrzebującymi. Po Mszy św. ucałowanie relikwii i podzielimy poświęcony chleb.
 4. W środę święto św. Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy do naszych kościołów i kaplic, aby na Mszach św. dziękować Bogu za Służbę Zdrowia naszych szpitali i sanatoriów i prosić, aby Bóg napełnił wszystkich Pracowników Służby Zdrowia łaskami, miłością i siłą do pełnienia tak ważnej misji dla drugiego człowieka.
 5. Również w środę zapraszamy o godz. 1530 na zwiedzanie kościoła św. Brata Alberta a potem do Izby Chleba na pieczenie podpłomyków w tradycyjnym  piecu chlebowym.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Zapraszamy do modlitwy za Misjonarzy, a dzieci i młodzież do zaangażowania się w Dzieło Misyjne. Ofiary złożone w przyszła niedzielę na tacę będą przeznaczone na pomoc dla misjonarzy.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie zapomnijmy o duchowej pomocy dla naszych zmarłych. Zamawiajmy w ich intencji Msze św. i módlmy się za nich w „Wypominkach”. Kartki ułatwiające wypisanie imion zmarłych prosimy wypełniać wyraźnie. Możemy je wziąć ze stolika przy wejściu do kościoła.
 8. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na pomoc poszkodowanym w czasie trzęsienia ziemi w Meksyku.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia jest też piękny album przedstawiający dekoracje kościołów wykonane przez siostrę Albinę.
 10. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Tomasza Maruszewskiego lat 51 z Pułaskiego –jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00; śp: Krystynę Bejm l. 82 ze Zbludowic –jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Za zmarłych stojących na progu Nieba i za wszystkich wiernych zmarłych módlmy się: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

XXVII Niedziela Zwykła

 2017-10-08

 1. Przeżywamy dzisiaj XVII Dzień Papieski. Ofiarami do puszek wspieramy  edukację zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
 2. W środę zapraszamy o godz. 1530 na zwiedzanie kościoła św. Brata Alberta, a potem do Izby Chleba na… Czytaj dalej

XXVI Niedziela Zwykła

 2017-10-01

 1. Dzisiaj o godz.10.30 rozpocznie się w naszym kościele Diecezjalny Zjazd Parafialnych Zespołów Caritas. Dalsza część spotkania odbędzie się w Izbie Chleba.
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 w Kościele św. Brata Alberta odbędzie się spotkanie z Szymonem Hołownia prowadzącym… Czytaj dalej

XXV Niedziela Zwykła

2017-09-24

 1. W środę o godz. 6.30 Apostolat Maryjny zaprasza na Mszę św. w intencji: O zdrowie, Bożą opiekę, dary Ducha Św. dla członków Apostolatu Maryjnego i ich rodzin.
 2. W środę zapraszamy o godz. 1530 na zwiedzanie kościoła św.… Czytaj dalej

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 17.09.2017

 1. Dziękujemy Siostrze za świadectwo o pracy misyjnej. Przy wyjściu możemy wesprzeć pracę Misyjną Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Brata Alberta z podzieleniem poświęconego bochenka chleba i ucałowaniem relikwii Patrona.… Czytaj dalej

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2017-09-10

 1. Dzisiaj Wspólnota Św. Brata Alberta organizuje piknik przy kaplicy św. Anny, a przy kościele parafialnym sprzedaż ciast. Dochód przeznaczamy na prace związane z pokryciem nowo wybudowanej altany parkowej przed kaplicą.
 2. W środę o godz. 15.30 zapraszamy do zwiedzania naszego… Czytaj dalej

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

2017-09-03

 1. Dzisiaj po Mszy św. zachęcamy do złożenia ofiary do puszek na poszkodowanych przez huragan, który przeszedł ostatnio przez Polskę.
 2. Dziś po Mszy o godz. 10.30 pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich, w związku z przygotowaniami do Pierwszej Komunii… Czytaj dalej

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

2017-08-27

 1. Dzisiaj Wspólnota Św. Brata Alberta organizuje piknik przy kaplicy św. Anny oraz sprzedaż ciast przy kościele św. Brata Alberta. Dochód z Pikniku przeznaczony będzie na prace przy nowej altanie przed kaplicą.
 2. W dzisiejszą niedzielę w kościele św. Brata Alberta… Czytaj dalej

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

2017-08-20

 1. Dzisiaj w naszym kościele na Mszy św. o godz. 12.00 odbędą się Gminne Dożynki. Po Mszy św. Przemarsz Korowodu z Wieńcami na Stadion.
 2. W środę na godz. 1530 zapraszamy do kościoła św. Brata Alberta kuracjuszy, którzy pragną poznać… Czytaj dalej

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

2017-08-13

 1. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Poświęcenie zbóż, ziół i kwiatów. Msze św. w kościele św. Brata Alberta i w Kaplicy św. Anny jak w niedzielę. Wieczorem w ramach III Świętokrzyskich Warsztatów Wokalistyki i Plastyki Ruchu w kościele… Czytaj dalej