Get Adobe Flash player

Menu

Ogłoszenia Duszpasterskie

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

2019-02-16

 1. bp Jan Piotrowski Ordynariusz Diecezji Kieleckiej spotyka się dzisiaj z wiernymi w ramach Wizytacji Kanonicznej w następujących miejscach. W kaplicy św. Anny o godz. 10.30, w kościele w Chotelku Zielonym o godz. 12.00, w Hospicjum o godz. 14.00 i w kaplicy w Szpitalu Wojskowym o godz. 15.00.
 2. Msza św. za wstawiennictwem św. Brata Alberta patrona naszej parafii w poniedziałek 17-go lutego o godz. 17.00. Po Mszy św. pobłogosławimy chleb, który podzielimy miedzy uczestników liturgii. Korzystając z okazji dziękuję Wspólnocie św. Brata Alberta za przygotowanie Dnia Chorego w naszej parafii, a wszystkich, którzy potrafią poświecić trochę swojego czasu dla innych zapraszam do włączenia się do Wspólnoty Świętego Brata Alberta. Po Mszy św. spotkanie Wspólnoty i sympatyków w Domu Parafialnym.
 3. Kuracjuszy zapraszamy na zwiedzanie kościoła św. Brata Alberta, a potem do Izby Chleba na dzielenie podpłomyków upieczonych w tradycyjnym piecu chlebowym w środę o godz.15.30.
 4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i cicha adoracja z możliwością spowiedzi w piątek od godz. 15.00 do 16.50. Zapraszamy parafian i kuracjuszy.
 5. Spotkanie z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami w piątek o godz. 18.00. W czasie spotkania będą ustalane wymiary strojów komunijnych.
 6. Gościmy w naszej parafii relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej patronki pielęgniarek i domowej opieki nad chorymi. Będziemy mogli modlić się za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej w następujących miejscach i terminach: dzisiaj w niedzielę w kaplicy Hospicjum, w poniedziałek w kaplicy Szpitala Powiatowego, we wtorek w kaplicy Sióstr Kanoniczek Ducha św., w środę w kaplicy Szpitala Krystyna, we czwartek w kaplicy Szpitala Wojskowego, w piątek w Kaplicy Fatimskiej kościoła parafialnego i w sobotę w kaplicy św. Anny. W tych miejscach Relikwie błogosławionej będą udostępnione do modlitwy przez cały dzień. Zachęcamy do zapoznania się z życiorysem błogosławionej Hanny Chrzanowskiej na Stronie Internetowej Parafii. Zachęcamy pielęgniarki i wszystkich pracujących z ludźmi chorymi do włączenia się w modlitwę przy relikwiach patronki.
 7. W kiosku parafialnym aktualne tygodniki katolickie, modlitewniki oraz książki, a w Miłujcie się wywiad autorstwa ks. Dariusza wikariusza naszej parafii.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

2020-02-09

 1. We wtorek przeżywamy XXVIII Światowy Dzień Chorego. O godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. związaną z  udzieleniem Sakramentu Chorych dla parafian, kuracjuszy oraz osób starszych będących w stanie jakiejkolwiek choroby. Po Mszy św. zapraszamy na skromny poczęstunek… Czytaj dalej

Święto Ofiarowania Pańskiego

2020-02-02

 1. Dzisiaj w Święto Ofiarowania Pańskiego powróciliśmy do Tajemnicy Narodzenia Pańskiego. Niosąc z zapaloną świecę w naszych dłoniach chcemy zanieść światło Chrystusa do naszych bliskich. Dzisiaj wieczorem po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się w kościele św. Brata Alberta… Czytaj dalej

III NIEDZIELA ZWYKŁA

2020-01-26

 1. Wczoraj zakończyliśmy Wizytę Duszpasterska w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli księdza z błogosławieństwem za życzliwość, rozmowy i uwagi dotyczące spraw naszego kościoła i parafii i za wierne trwanie w naszej wspólnocie parafialnej oraz za ofiary złożone z… Czytaj dalej

II Niedziela Zwykła

2020-01-19

 1. Jasełka przygotowane przez nauczycieli i uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na Górce zostaną wystawione dzisiaj po Sumie. Zapraszamy.
 2. Zwiedzanie kościoła św. Brata Alberta w środę o godz. 15.30-zapraszamy Kuracjuszy, potem odbędzie się spotkanie w Izbie Chleba na dzieleniu podpłomyków.
 3. Spotkanie … Czytaj dalej

Niedziela Chrztu Pańskiego

2020-01-15

 1. Msza święta o błogosławieństwo Boże zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla ks. Arkadiusza z racji Imienin zostanie odprawiona dzisiaj na sumie.
 2. Kończymy dzisiaj okres Bożego Narodzenia, Do tajemnic dzieciństwa Jezusa powrócimy jeszcze 2-go lutego w dzień Ofiarowania Pańskiego.
 3. Msza… Czytaj dalej

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

2019-01-05

 1. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 12.00 czyli około godz. 13.00 zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli. Ze wszystkich parafii buskich wyruszą procesje, które spotkają się pod Starostwem Powiatowym, gdzie… Czytaj dalej

Uroczystość Świętej Rodziny

2019-12-29

 1. Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku Kalendarzowego we wtorek o godz. 16.30, a potem Eucharystia o godz. 17.00.
 2. W środę Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
 3. W czwartek rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską. Program kolędy… Czytaj dalej

IV Niedziela Adwentu

2019-12-22

 1. Dzisiaj Kiermasz Misyjny. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży przeznaczone będą na Misje.
 2. Bezdomnych, samotnych i kuracjuszy zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o godz. 17.00, a potem na wieczerzę i wspólne śpiewanie kolęd w Domu Parafialnym w Izbie Chleba.
 3. Szopka… Czytaj dalej

III NIEDZIELA ADWENTU

2019-12-15

 1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe. Prowadzi je ks. dr Artur Skrzypek.  To bardzo ważny etap przygotowania do świąt. Prosimy znajdźcie czas na przeżycie Rekolekcji i na spowiedź święta.
 2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na wigilię dla ubogich w… Czytaj dalej