Get Adobe Flash player

Menu

Ogłoszenia Duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła

 2020-06-28

 1. W poniedziałek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu w czasie Mszy świętej o godz. 19.00będziemy się modlić w intencji o Boże błogosławieństwom w życiu kapłańskim dla ks. Pawła
 2. W I Piątek Miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz spowiedź. Odwiedzimy tych chorych, którzy zaproszą księdza.
 3. W I Sobotę Miesiąca po Mszy św. porannej Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. W przyszłą niedzielę w Kaplicy św. Anny po Mszy św. wieczornej zmiana Tajemnic Różańcowych. Prosimy na spotkanie modlitewne z nowym opiekunem Róż Różańcowych.
 5. Od dzisiaj do końca lipca będzie współpracował w naszej parafii z miejscowymi duszpasterzami neoprezbiter ks. Dawid Dzienniak. Witamy go serdecznie i życzymy, aby rozwijał wśród nas dar kapłaństwa otrzymanego przez posługę ks. Biskupa.
 6. Od 1-go lipca przenosimy termin odprawiania Różańca o ustanie epidemii z godziny 20.30 na godz. 18.30. Mamy nadzieję, że umożliwi to uczestniczeniu w Różańcu większej liczby wiernych.
 7. Przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej w każdą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.30 i potem na spotkaniu po Mszy świętej.
 8. W związku z tym, że kuracjusze wracają już do uzdrowiska, przypominamy, że istnieje możliwość stołowania się na plebanii.
 9. Dziękuję za przyniesione kwiaty do przyozdobienia kościoła.
 10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku stałe pozycje tygodników katolickich, książka o chlebie, modlitewniki, różańce oraz pamiątki z Buska-Zdroju.

XII Niedziela Zwykła

 2020-06-21

 1. Dziękuje wszystkim parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Odpustowych oraz liturgii i Oktawy Bożego Ciała. Dziękuję za przyniesione kwiaty. Osoby, które chcą, żeby kwiaty z ich ogrodu przyozdabiały kościół prosimy o przynoszenie ich w piątaki po południu… Czytaj dalej

XI Niedziela Zwykła

2020-06-14

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00 modlimy się w szczególny sposób w intencji Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego świętując 800-lecie ich przybycia do Polski. Zachęcamy do obejrzenia okolicznościowej wystawy przygotowanej przez Siostry, która znajduje się w Kaplicy Fatimskiej.
 2. W… Czytaj dalej

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

2020-06-11

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte jak w niedzielę bez zmian. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy w tym roku odbędzie się wokół kościoła po sumie o godz. 12.00.
 2. W piątek o godz. 15.00 w Kaplicy… Czytaj dalej

Niedziela Trójcy Najświętszej

2020-06-07

 1. Tadeusz Domagała przeżywa 30-lecie święceń Kapłańskich. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji w czasie Mszy świętej we wtorek o godz. 19.00.
 2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte jak w niedzielę bez zmian. W tym roku… Czytaj dalej

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

2020-05-31

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Siostry Kanoniczki Ducha Świętego, które mieszkają na terenie naszej parafii przeżywają swoje święto. Dziękuję Siostrom za ich modlitwę, która nam towarzyszy, za wrażliwość wobec ubogich, za posługę przy kaplicy Św. Anny i katechizację w… Czytaj dalej

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

2020-05-24

 1. We wtorek pamiętajmy w naszych modlitwach o żyjących i zmarłych Mamach. Ofiarujmy tego dnia modlitwy w ich intencji na Majówce i w czasie Mszę św.
 2. W piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, możliwość spowiedzi… Czytaj dalej

VI Niedziela Wielkanocy

2020-05-17

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 w kościele św. Brata Alberta Msza św., z udziałem Wspólnoty Świętego Brata Alberta, w intencji osób opuszczonych, chorych i uzależnionych.
 2. Poświęcenie pól w Wolicy Starej dzisiaj o godz. 1430, potem w Wolicy Nowej… Czytaj dalej

V Niedziela Wielkanocna

2020-05-10

 1. Dzisiaj odpust w Kościele św. Stanisław B.M. w Chotelku Zielonym. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi ks. Tadeusz Szot. W ostatnich miesiącach w kościele w Chotelku wykonaliśmy prace dotyczące uporządkowania prezbiterium pod względem artystycznym. Na zbudowanej w ubiegłym roku… Czytaj dalej

IV Niedziela Wielkanocna

2020-05-03

 1. Dzisiaj w IV Niedzielę Wielkanocną rozpoczyna się 57 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”.
 2. W poniedziałek wspomnienie świętego Floriana. Obejmijmy naszą modlitwą strażaków, szczególnie działających na terenie naszej… Czytaj dalej