Get Adobe Flash player

Menu

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła

2018-10-14

 1. W dniu dzisiejszym Harcerze zbierają ofiary na Fundusz Nowego Tysiąclecia przeznaczony na kształcenie ubogiej młodzieży. Również dzisiaj z okazji Dnia Edukacji Narodowej nie zapomnijmy o modlitwie w intencji nauczycieli i pracowników oświaty.
 2. Dzisiaj w kościele św. Brata Alberta o godz. 15.00 nadzwyczajny koncert muzyczny „Od Bacha do Muzyki współczesnej”. Wystąpi Cezary Wieprzowski –saksofon i Jarosław Mrożek instrumenty klawiszowe. Pierwsza część koncertu rozpocznie się na chórze muzycznym, a zakończenie przy ołtarzu. Wykorzystajmy piękną pogodę i możliwość posłuchania znakomitej muzyki. Przed koncertem Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, do uczestnictwa w Nabożeństwach Różańcowych w kaplicy św. Anny o godz. 15.30, a w kościele św. Brata Alberta o godz. 16.30.
 4. W środę o 15.30 zapraszamy kuracjuszy na zwiedzanie kościoła Św. Brata Alberta. Na zakończenie nastąpi dzielenie się podpłomykami upieczonymi w tradycyjnym piecu chlebowym Domu Parafialnym.
 5. W środę o godz. 17.00 comiesięczna Msza św. za wstawiennictwem św. Brata Alberta patrona parafii. Na zakończenie ucałowanie relikwii świętego oraz pobłogosławienie i podzielenie bochenka chleba.
 6. W czwartek św. Łukasza Ewangelisty patrona służby Zdrowia. Zachęcamy w tym dniu do uczestniczenia we Mszach św. w naszych kościołach i kaplicach i do modlitwy za Służbę Zdrowia. Mam nadzieję, że nie braknie kuracjuszy, którzy w ten sposób będą mogli podziękować wszystkim, którzy ich leczą i rehabilitują w czasie kuracji.
 7. W Kaplicy Fatimskiej w piątek w godzinach od 15.00 do 16.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu do osobistej adoracji.
 8. W najbliższy piątek o godz. 17.00 wyjazd do klasztoru w Imbramowicach „Margaretek” i wszystkich, którzy pragną swoją modlitwą wspierać kapłanów. Dziękujemy za tę piękną inicjatywę ze strony wiernych i cenimy ją jako formę autentycznej troski o świętość Kościoła i jego pasterzy.
 9. W przyszłą niedzielę po Sumie o godz. 12.00 zaprezentowany zostanie montaż słowno-muzyczny o św. Janie Pawle II w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zbludowicach. Zapraszamy.
 10. W czwartek o godz. 18.00 KSM zaprasza młodzież i parafian na „Różaniec Młodych z Młodymi” w intencji Synodu Biskupów dotyczącego młodych.
 11. Spotkanie KSM w sobotę o godz. 18.00.
 12. Jest już Księga Intencji Mszalnych na przyszły rok. Można dokonywać rezerwacji. Możemy również zamawiać „Wypominki”. Za wypominki roczne ofiara od jednej wspominanej osoby jak za Mszę św. a za wypominki jednorazowe ofiara wg uznania.
 13. W Chotelku Zielonym ku zakończeniu zmierzają trwające prawie miesiąc prace konserwatorskie przy zrębie ścian kościoła. Odbiór prac przez Komisję Urzędu Konserwatorskiego nastąpi w czwartek bieżącego tygodnia. W najbliższą niedzielę nie będziemy jeszcze sprawować w Chotelku Eucharystii.
 14. Została podpisana umowa z wykonawcą na rewitalizację otoczenia kaplicy Św. Anny. Warto odwiedzić jeszcze teraz otoczenie Kaplicy, bo za niedługo przejdzie ono już do historii.
 15. Dnia 1-go grudnia w sobotę organizujemy autokarową pielgrzymkę do Torunia na uroczystości związane z 27 rocznicą powstania Radia Maryja. Zapisy w Biurze Radia Maryja  i pod telefonem 505 939 764
 16. W kiosku parafialnym dostępna jest prasa katolicka. Gość Niedzielny z filmem „Chrystus”, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra z różańcem oraz historyczny Miesięcznik „Wpis”. Dostępna jest też niezwykła książka „Kazania na Areopagu” z nieznanymi dotychczas kazaniami Karola Wojtyły oraz Różaniec dla Chorych
 17. We wtorek 16 października, w dniu 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, obchodzony jest również Światowy Dzień Chleba. Dzisiaj, kiedy wraca się do tradycji domowego wypieku chleba, warto poczytać na temat historii chleba i zapoznać się z przepisami na jego wypiekanie. Polecamy dostępną w kiosku parafialnym książkę: „O chlebie naszym powszednim”.

XXVII Niedziela Zwykła

2018-10-07

 1. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, do uczestnictwa w Nabożeństwach Różańcowych w kaplicy św. Anny o godz. 15.30, a w kościele św. Brata Alberta o godz. 16.30.
 2. W środę o 15.30 zapraszamy kuracjuszy na zwiedzanie kościoła Św. Brata… Czytaj dalej

XXVI Niedziela Zwykła

2018-09-30

 1. Od jutra, pierwszego października następuje zmiana godziny odprawiania wieczornych Mszy świętych na godz. 17.00. Od jutra również rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe w kaplicy św. Anny o godz. 15.30, a w kościele św. Brata Alberta o godz. 16.30. Do udziału w… Czytaj dalej

XXV Niedziela Zwykła

2018-09-23

 1. Dzisiaj na sumie o godz.12.00 zaśpiewają w naszym kościele uczestnicy Warsztatów Gospel.
 2. W środę o 15.30 zapraszamy kuracjuszy na zwiedzanie kościoła Św. Brata Alberta. Na zakończenie nastąpi dzielenie się podpłomykami upieczonymi w tradycyjnym piecu chlebowym Domu Parafialnym.
 3. W piątek… Czytaj dalej

XXIV Niedziela Zwykła

2018-08-16

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele Św. Brata Alberta w ramach „I-go Buskiego Lata Organowego u Brata Alberta”, w 100 lecie Odzyskania Niepodległości, zapraszamy na recital organowy w wykonaniu ks. profesora Michała Olejarczyka Dyrektora Studium Organistowskiego w Kielcach.… Czytaj dalej

XXIII Niedziela Zwykła

2018-09-09 

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele Św. Brata Alberta, w ramach I-go Buskiego Lata Organowego u Brata Alberta w 100 lecie Odzyskania Niepodległości, zapraszamy na kolejny recital organowy. Wystąpi Siostra Anna, organistka z Katedry Kieleckiej. W repertuarze improwizacje… Czytaj dalej

XXII Niedziela Zwykła

2018-09-02

 1. Rozpoczynamy Nowy Rok szkolny i Katechetyczny. Polecajmy w naszych modlitwach młodzież i dzieci, nauczycieli i katechetów, aby Duch Święty wszystkich napełnił swoim światłem.
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele Św. Brata Alberta, w ramach I-go Buskiego Lata Organowego u… Czytaj dalej

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ (XXI Niedziela Zwykła)

2018-08-26

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele Św. Brata Alberta, w ramach „I-go Buskiego Lata Organowego u Brata Alberta”, w 100 lecie Odzyskania Niepodległości, wystąpi Radosław Suliga, organista Kościoła Garnizonowego w Kielcach. W programie utwory klasyków organowych. Zapraszamy mieszkańców… Czytaj dalej

XX Niedziela Zwykła

2018-08-19

 1. Dzisiaj w kościele św. Brata Alberta na sumie o godz. 12.00 w ramach Gminnych Dożynek odbędzie się dziękczynienie za plony.
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele Św. Brata Alberta w ramach „I-go Buskiego Lata Organowego u Brata Alberta”,… Czytaj dalej

XIX Niedziela Zwykła

2018-08-12

 1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali posiłki lub w jakikolwiek sposób przyczynili się do przyjęcia i nakarmienia Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej oraz wszystkim, którzy towarzyszyli Pielgrzymom w Duchowej Pielgrzymce, przychodząc na Apel do kościoła lub modlili się w domach. Bóg zapłać.… Czytaj dalej