– listopad
Rok Życia Konsekrowanego
W I Niedzielę Adwentu rozpoczął się w Kościele Rok Życia Konsekrowanego. Na Sumie modliliśmy się, dziękując za wieloletni pobyt Sióstr kanoniczek Ducha Świętego w Busku-Zdroju, prosząc zarazem o Boże Błogosławieństwo, rozwój duchowy i o nowe powołania do Zgromadzenia.
Ingres Biskupa Jana Piotrowskiego
Wprowadzenie do Liturgii Ks. Tomasza Rusieckiego
Słowo powitania Biskupa Seniora Kazimierza Ryczana
Papieska Bulla nominacyjna
Przekazanie Pastorału
Homilia Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego
Życzenia od kapłanów osób konsekrowanych i wiernych świeckich
Modlitwa i błogosławieństwo Ks. Biskupa Jana
W Ingresie Biskupa Jana Piotrowskiego uczestniczyli przedstawiciele naszej parafii ze sztandarem parafii.
Więcej zdjęć w Galerii.
Telewizyjna relacja z Ingresu Biskupa Jana Piotrowskiego
TVP Kielce przeprowadzi bezpośrednią relację z ingresu bp. Jana Piotrowskiego do kieleckiej katedry.
Program na żywo rozpocznie się 29 listopada 2014 r. o godz. 10.20. Uroczystą Eucharystię poprzedzą rozmowy z bp. Kazimierzem Ryczanem i nowym Biskupem Kieleckim Janem Piotrowskim.
Pielgrzymka parafialna do Odporyszowa i Zabawy
We wtorek 18-go listopada br. w setną rocznice męczeńskiej śmierci Błogosławionej Karoliny Kózkówny 25-osobowa grupa pielgrzymów, w większości z naszej parafii, udała się na do Zabawy w Diecezji Tarnowskiej, na Uroczystości Jubileuszowe ku czci Błogosławionej. Po drodze odwiedziliśmy sanktuarium Matki Bożej w Odporyszowie, zwiedzając parafialne muzeum poświęcone Janowi Wnękowi, cieśli i konstruktorowi oraz autorowi wielu drewnianych rzeźb postaci świętych, działającemu w tej parafii w XIX wieku.
Wtorkowe uroczystości w Zabawie były częścią obchodów Jubileuszu świętowanego przez wiele dni. Razem z wieloma pielgrzymkami wysłuchaliśmy historii życia i męczeństwa błogosławionej Karoliny, a potem uczestniczyliśmy w Eucharystii. W grupie koncelebrujących kapłanów było nas czterech z Diecezji Kieleckiej. W czasie Mszy św. Ks. Proboszcz Staszowskiej Parafii otrzymał relikwie Błogosławionej Karoliny.
O godz. 15.00 rozpoczęła się Droga Krzyżowa śladami Męczeństwa Bł. Karoliny. Padający deszcz i zimno nie przeszkodziły w modlitwie bardzo licznie zgromadzonym pielgrzymom. Skupieniu modlitewnemu towarzyszyły nie tylko rozważania, ale również świadectwa ludzi, którzy w ostatnim czasie doznali niezwykłego wstawiennictwa Błogosławionej. Te świadectwa o uzdrowieniach z chorób duszy i ciała staną się w najbliższym czasie podstawą do wszczęcia procesu kanonizacyjnego. Posuwając się wśród setek samochodów powoli zmierzających do domu mijaliśmy rozświetlony pomnik osób, które zginęły w nieszczęśliwych wypadkach drogowych.
Jestem głęboko przekonany, że każdy młody człowiek powinien odbyć pielgrzymkę do relikwii tej 16-letniej niezwykłej dziewczyny, która mogłaby dać wskazówkę na sposób życia wszystkim młodym, szukającym swojej drogi życiowej we współczesnych czasach.
Ks. Marek Podyma
Więcej zdjęć w Galerii.
Buskie obchody Narodowego Święta Niepodległości
Buskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny od modlitwy w intencji Ojczyzny.
Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył Dziekan Dekanatu Buskiego, Ks. Prałat Marek Podyma. Homilię wygłosił Proboszcz Parafii NP Najświętszej Maryi Panny, Ks. Kanonik Tadeusz Szlachta.
Po Mszy św. i krótkim koncercie pani Romy Owsińskiej, artystki scen operowych, uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami naszego miasta pod pomnik Tadeusza Kościuszki.
Więcej zdjęć w Galerii. (fot. P. Kaleta)