Get Adobe Flash player

Menu

– grudzień

Spotkanie opłatkowe GRH „Pułk Żuawów Śmierci”

30 grudnia 2019 r. w Izbie Chleba odbyło się spotkanie opłatkowe buskich Żuawów Śmierci.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej koło w Busku-Zdroju oraz Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13.Pułku Ułanów Wileńskich.

Obecny był również kapelan buskich żuawów i kieleckich ułanów, na co dzień proboszcz Parafii św. Marty w Jaworzni koło Kielc, ks. Stanisław Strycharczyk.

 

Pasterka 2019 r.

Drogę do Żłóbka wskazała nam gwiazda …

HOTEL  JEDNOGWIAZDOWY

 

Homilia Proboszcza Ks. Prałata Marka Podymy

 

Podziękowania i życzenia Ks. Proboszcza

Wigilia u Brata Alberta

Wigilia Służb Mundurowych

16 grudnia 2019 roku w Domu Parafialnym odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych powiatu buskiego.

 

 

IV dzień rekolekcji

 

III dzień rekolekcji

 

II dzień rekolekcji

 

 

I dzień rekolekcji

 

 

 

 

 

Rekolekcje Adwentowe

W tym roku przeżywamy rekolekcyjne przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia pod kierownictwem duchowym ks. dr Artura Skrzypka. Przez głoszenie Słowa Bożego przynosi on nam Dobrą Nowinę o Jezusie, który narodził się w Betlejem, aby zbawić również nas współcześnie żyjących ludzi. W niezwykły sposób Pan Bóg przygotował ten dzisiejszy dzień. W czasie wieczornej Mszy św. pod koniec nauki rekolekcyjnej do kościoła weszło kilkudziesięciu harcerzy, aby pod kierunkiem komendantów Buskiego Hufca Druhny Teresy Leszczyńskie i Druha Andrzeja Gadawskiego  światło zapalone w Betlejem w Grocie Narodzenia, przez sztafetę Skautów przekazać na cały świat, również naszej społeczności parafialnej. Buscy Harcerze przywieźli Światło Betlejemskie   z Wiednia. To światło będziemy przechowywać, żeby przed świętami Bożego Narodzenia wszyscy ludzie dobrej woli mogli jego płomień zanieść do swoich domów. Światło Chrystusowe dzieli się ale go nie ubywa, aby mogło stać się światłością dla wszystkich. Jak bardzo ważne jest, żebyśmy dzięki dobrze przeżytym rekolekcjom wyspowiadali się i niosąc do domów światło betlejemskie posiadali również Światło Chrystusowe w naszych sercach.                                                                                       Ks. Marek Podyma 

REKOLEKCJE ADWENTOWE

15-18 grudnia 2019

„Wielka Tajemnica Wiary – Eucharystia daje życie”

Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. dr Artur Skrzypek

 

Niedziela 2019-12-15:

Msze Święte godz. 700, 900, 1030, 1200 i 1700 z nauką ogólną.

 

Poniedziałek 2019-12-16

Roraty     godz. 6 00   z nauką ogólną

Msza św. godz. 1100  z nauką ogólną

Nauka     godz. 1530   dla dzieci bez Mszy św.

Msza św. godz. 1600   z nauką ogólną

Nauka     godz. 1700 dla kandydatów do bierzmowania i młodzieży bez Mszy św.

Msza św. godz. 1730  z nauką ogólną

 

Wtorek 2019-12-17

Roraty     godz. 6 00   z nauką ogólną

Msza św. godz. 1100   z nauką ogólną

Nauka     godz. 1530   dla dzieci bez Mszy św.

Msza św. godz. 1600   z nauką ogólną

Nauka      godz. 1700 dla kandydatów do bierzmowania i młodzieży bez Mszy św.

Msza św. godz. 1730    z nauką ogólną

 

Środa 2019-12-18

spowiedź: 600-700; 1000-1200;  1500-1800

Roraty     godz. 600     z nauką ogólną

Msza św. godz. 1100     z udzieleniem Sakramentu Chorych

Nauka    godz. 1530    dla dzieci i młodzieży

Msza św. godz. 1600     z nauką ogólną

Msza św. godz. 1730     Msza św. na zakończenie rekolekcji

 

 

 

28 ROCZNICA POWSTANIA RADIA MARYJA

Fenomen Radia Maryja to zjawisko dla wielu ludzi niezrozumiałe. Bez wiary, że w tym dziele działa jego Patronka, Maryja, nie da się tego do końca wyjaśnić. Do dziś pamiętam krótkie relacje telewizyjne pochodzące sprzed 30-tu lat, z okresu przed założeniem Radia Maryja, pokazujące Ojca Tadeusza Rydzyka, który z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej i towarzyszącymi mu kobietami, odwiedzał różne Urzędy Państwowe, starając się o pozwolenie na otwarcie Radia. Pokazywano go wtedy jako oszołoma, żeby wykpić kilkoro upartych fanatyków. Mało kto wie, że Ojciec Tadeusz zabierał wtedy obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, ten sam, który miał przy sobie Kardynał Stefan Wyszyński, w najważniejszych podróżach swojego życia. Chciał wtedy mieć Matkę zawsze przy sobie. Przed 28-miu laty Matka Boża znowu pomogła Dziełu Ojca Tadeusza.

Uroczystość była jak zawsze podniosła i znakomicie przygotowana. Od wczesnych godzin rannych tysiące pielgrzymów przybyłych na Urodziny Radia Maryja odwiedzało najpierw Kościół Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, Wyższą Szkołę Kultury Medialnej i Rozgłośnię Radia Maryja. W godzinach przedpołudniowych Hala Sportowa zaczęła powoli się wypełniać i w pewnym momencie ten wspaniały obiekt sportowy stał się świątynią, gdzie na ustawionym w centrum ołtarzu umieszczono Najświętszą Hostię w monstrancji przedstawiającą postać Najświętszej Maryi Panny. Ojciec Tadeusz Rydzyk rozpoczął rozważanie, a potem różaniec w Nabożeństwie Wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi i grzechy przeciw Niej uczynione.

Potem wystąpiła Orkiestra Marynarki Wojennej i soliści, a w kolejnej odsłonie Helena Łabonarska, czytając fragmenty Dzienniczka Siostry Faustyny, wprowadziła uczestników do Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem Arcybiskupa Wacław Depo, z udziałem wielu biskupów, prezbiterów, wielu przedstawicieli władz Państwowych i licznie zgromadzonej Rodziny Radia Maryja. Wśród listów gratulacyjnych nie sposób nie wspomnieć o przesłaniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dr Andrzeja Dudy, który wspaniale nakreślił historię i rolę Radia Maryja wraz z powstałymi przy nim dziełami i jego wpływ na wiele dziedzin naszego życia religijnego i społecznego w okresie ostatnich trzech dekad.

Z pewnym lękiem wybierałem się na tę pielgrzymkę z grupą słuchaczy Radia Maryja z Buska Zdroju i ze Stopnicy, bojąc się trudów i niewygody. Powróciłem szczęśliwy, wdzięczy Bogu za to, że mogę sobie tworzyć własny pogląd na to niezwykłe Radio i ofiarnych, oddanych mu ludzi. Modlę się o to, aby wielu ludzi mogło poznać to dzieło i przekonać się, że stoi ono na straży naszej wiary, rodziny i Ojczyzny, w zatroskaniu o przyszłość dalszych pokoleń Polaków we współczesnych burzliwych i niebezpiecznych czasach.

Ks. Marek Podyma