Get Adobe Flash player

Menu

– kwiecień

 

 

PAMIĘTAMY …

 

 

 

Spis powszechny

Pandemia nie może zabić pamięci!

Od wielu lat wydarzeniom patriotycznym w naszej parafii towarzyszyły występy młodzieży z Grupy Teatralno-Rekonstrukcyjnej „Pegaz”.

Niestety, z powodu pandemii członkowie grupy nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w uroczystościach, ale pracują zdalnie pod kierunkiem opiekunki, pani Marii Nogaś.

Aby uczcić pamięć bohaterów, Żołnierzy Wyklętych i Powstańców Styczniowych, uczniowie przygotowali krótkie programy złożone z patriotycznych wierszy i piosenek.

ŻOŁNIERZE  WYKLĘCI:  

https://www.youtube.com/watch?v=1qsHHG4wpNU

 

KOMUNIKAT

Drodzy Diecezjanie!

Od wielu lat Kościół Katolicki w II Niedzielę Wielkanocną przeżywa Święto Miłosierdzia Bożego. W Polsce przeżywamy ten dzień jako patronalne święto Caritas. W Diecezji Kieleckiej nasza diecezjalna Caritas obejmuje swoją pomocą każdego roku ponad 40 tysięcy osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych, bezdomnych, dzieci z rodzin w trudnościach oraz dotkniętych różnymi rodzajami ubóstwa, szczególnie w czasie pandemii. Wiosną każdego roku wszyscy pracujący i emeryci mają potrzebę rozliczenia rocznego podatku dochodowego. Przy tej okazji bez większego trudu można przekazać 1% podatku na dzieła Caritas. Szczegóły w tym zakresie można znaleźć na tablicy ogłoszeń lub na ulotkach w każdej parafii.

Zachęcam wiernych naszej diecezji do wsparcia wielkiego dzieła Kieleckiej Caritas poprzez przekazanie 1% podatku lub inne darowizny, w tym ofiary do puszki, w Święto Miłosierdzia Bożego i przy innych okazjach w roku.

Niech wstawiennictwo św. Faustyny i św. Jana Pawła II wyprasza u Boga bogatego w Miłosierdzie łaskę zdrowia i obfite i obfite Boże błogosławieństwo.                                                       

Wasz Biskup † Jan Piotrowski

 

Triduum Paschalne – porządek  nabożeństw

Wielki Czwartek:

Pamiątka Ustanowienie Eucharystii- Msza św. tylko w kościele parafialnym o godz.1700. Po Mszy św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament w  Ciemnicy w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Adoracja do godz. 2200.

Wielki Piątek:

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 600do 1600.

godz. 800 -Jutrznia.
godz. 1600 -Droga Krzyżowa wokół kościoła. Po czterech przedstawicieli stanów podejmuje krzyż.

godz. 1700 -Liturgia Męki Pańskiej – po Liturgii Słowa i odśpiewaniu Ewangelię o Męce Pańskiej  nastąpi  Adoracja Krzyża i Komunia święta. Uwaga! Tylko przewodniczący liturgii całuje krzyż a pozostali uczestnicy liturgii oddają cześć krzyżowi przez przyklękniecie lub ukłon. Po Komunii Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pana Jezusa, który będzie przygotowany w Kaplicy Fatimskiej.

Propozycja Czuwania przy Grobie Pana Jezusa:
19.00 –20.00 – Adoracja wspólna
20.00 -21.00 – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Ruch Czystych Serc.
21.00-22.00   –Chór parafialny, Kawczyce, Radzanów, Chotelek, Wolica, ul. Korczyńska
22.00-23.00   – Koła Różańcowe; ul. Ceglana, Grotta, Parkingowa, Starkiewicza.
23.00-24.00 – Neokatechumenat, ul: Spacerowa, Armii Krajowej, Słowackiego, 1Maja, 12 Stycznia, Bajkowa.
0.00– 1.00 – Siostry Kanoniczki Ducha Św., Siesławice, bloki kolejowe
1.00 – 2.00 – Apostolat Maryjny ul. Waryńskiego, Kusocińskiego –
2.00 – 3.00 – Wspólnota Św. Br. Alberta; Al. Mickiewicza, ul. Westerplatte, Moniuszki,
3.00 – 4.00 –Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym; Pułaskiego, Kopernika, Wieniawskiego, Chopina, Kwiatowa, Sole, Rokosza.
4.00 – 5.00 – Zbludowice, os. Górka, ul. Rehabilitacyjna
5.00 – 6.00 – Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

Uwaga! Prosimy, aby pierwsze półgodziny prowadzić modlitwę wspólną drugie pół godziny modlić się w milczeniu.

Wielka Sobota:

godz. 800 -Liturgię Godzin.

Tradycyjne poświęcenie pokarmów odbędzie się jeśli pogoda na  to pozwoli, na zewnątrz kościoła co pół godziny od godz. 9.00 do 12.30.  Po błogosławieństwie pokarmów zachęcamy do odwiedzenie Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim na krótką modlitwę.

W Kaplicy ŚW. Anny poświęcenie pokarmów o godz. 10.00.

Wigilia Paschalna:

godz. 2000. Poświęcenie ognia przy krzyżu na zewnątrz kościoła, Liturgia Światła, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Eucharystia. Przynieśmy świece. Czuwanie Paschalne przy Najświętszym Sakramencie w Grobie Pańskim do godz. 2400.

Niedziela Zmartwychwstania:

Porządek Mszy świętych: Procesja Rezurekcyjna i Msza św. Rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 600. Kolejne Msze św. o godz.  900, 1030, 1200 i 1700.

W Kaplicy św. Anny  Msze św.:

godz. 900, 1030 i 1600.

WIELKA  SOBOTA  2021

WIELKI  PIĄTEK  2021

WIELKI  CZWARTEK  2021