– Kaplica w Szpitalu Wojskowym
Pierwsze próby wprowadzenia pewnych form duszpasterskich do Szpitala Uzdrowiskowego w Busku-Zdroju zostały podjęte kiedy Komendantem szpitala został mianowany pan pułkownik dr Bernard Solecki. Wraz z kapelanem wojskowym pułkownikiem ks. prałatem Stanisławem Obszyńskim urządzili tzw. pokój modlitwy, który stał się zawiązką przyszłej kaplicy. Kiedy przywrócono Ordynariat Polowy przy Wojsku Polskim pułkownik Bernard Solecki zwrócił się z prośba do Biskupa Generała Sławoja Leszka Głódzia o pozwolenie na urządzenie kaplicy oraz o skierowanie kapelana do jej obsługi.
Dnia 15 września 1998 roku kaplica pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego została poświęcona przez Biskupa generała Sławoja Leszka Głódzia a kapelanem pomocniczym Wojska Polskiego do obsługi duszpasterskiej tej kaplicy został mianowany miejscowy proboszcz ks. Marek Podyma.
W późniejszym czasie zostały sprowadzone relikwie św. Faustyny Kowalskiej
i umieszczone w przeszklonej witrynie w ołtarzu.
Wystrój kaplicy został zaprojektowany przez pana Stanisława Dyge z Krakowa
i nawiązuje w formach artystycznych do stylistyki wojskowej. Tabernakulum i obraz Matki Boskiej Częstochowskiej Hetmanki Żołnierza Polskiego) Podobnie jest z witrażami zaprojektowanymi przez ks. Furdynę.
Wyposażenie kaplicy zostało wykonane pod kierunkiem kapelana ks. Marka Podymy
ze środków Szpitala Wojskowego, z ofiar pp Badowskich z Krakowa, innych indywidualnych osób i lekarzy szpitala.