Ogłoszenia Duszpasterskie
II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
27.04.2025 r.
- Święto Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus objawiając się św. Siostrze Faustynie pozostawił wielką obietnicę związaną z tym świętem: Pragnę, aby święto miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar, w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; Święto miłosierdzia wyszło z wnętrzności Moich, pragnę, aby, uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do Źródła Miłosierdzia Mojego. (Dz 699)
- Dzisiaj ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła wspieramy dzieła charytatywne Caritas Diecezji Kieleckiej. Dziękujemy za Waszą ofiarność.
- Dzisiaj w kaplicy Szpitala Wojskowego o godz. 15.00 Msza Święta Odpustowa ku czci Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.
- Spotkania z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami w poniedziałek i we wtorek o godz. 18.00.
- W czwartek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Maryi naszej Matce. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w Sanktuarium św. Brata Alberta codziennie o godz. 18.30, w kaplicy św. Anny o godz. 15.30. Zachęcamy, by spotykać się przy figurkach, krzyżach przydrożnych. Niech rozbrzmiewa śpiew Litanii Loretańskiej i pieśni Maryjnych pośród zgiełku i zabiegania codzienności. Modlitwa Różańcowa w intencji Kościoła i naszej Ojczyzny od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
- W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy Apostolat Margaretka do modlitewnego czuwania za kapłanów i o święte powołania do służby Bożej w Kościele. O godz. 19.00 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Modlitwie przewodniczy o. Pacyfik Iwaszko.
- Od 1 maja do końca sierpnia wieczorne Msze Święte w kościele św. Brata Alberta o godz.19.00.
- Spowiedź pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy Świętej. Po wieczornej Eucharystii nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które zakończymy w pierwszą sobotę miesiąca po porannej Mszy Świętej nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych i osoby starsze z posługą sakramentalną.
- Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza do Sanktuarium św. Brata Alberta w piątek 2 maja na modlitwę Różańcową o godz. 18.00 i Mszę Świętą w intencji zmarłych cierpiących w Czyśćcu.
- Komunikat Ks. Biskupa – dyspensa na dzień 2 maja.
- W sobotę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w Sanktuarium św. Brata Alberta i kaplicy św. Anny jak w niedzielę.
- W niedzielę 4 maja wspominamy w liturgii św. Floriana patrona strażaków. Słowa wdzięczności i zapewnienie o modlitwie kierujemy do Strażaków PSP i OSP.
- W niedzielę 4 maja będziemy gościć misjonarza z Brazylii ks. Piotra Pochopienia. Podzieli się z nami doświadczeniem pięknej posługi misyjnej. Ofiarami do puszek wychodząc z kościoła będziemy mogli wesprzeć dzieła, którym służy.
- W pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12.00 w Kaplicy Fatimskiej spotkanie modlitewno-formacyjne z Różami Różańcowymi.
- W przyszłą niedzielę w kaplicy w Chotelku Zielonym o godz. 12.00 Uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Piesza pielgrzymka do Chotelka wyruszy o godz. 10.30 sprzed kościoła św. Brata Alberta.
- W dniach 26-31 lipca 2025 organizujemy pielgrzymkę do sanktuariów Polski północnej oraz Litwy. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy do połowy maja. Kontakt z ks. Marcinem (665198502).
- W kiosku parafialnym jest możliwość nabycia prasy katolickiej oraz dewocjonaliów.
- W środę oprowadzanie po kościele i spotkanie w Izbie Chleba. Serdecznie zapraszamy.
- W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
- w poniedziałek 28 kwietnia uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski ( przeniesiona z 23 kwietnia z racji oktawy Wielkanocy);
- we wtorek 29 kwietnia święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;
- w piątek 2 maja wspomnienie obowiązkowe św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
- w sobotę 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski;
- Jubilatom, Solenizantom, Parafianom, Kuracjuszom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.